[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

ابتلای خانوادگی در حال گسترش است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تکمیل برنامه واکسیناسیون با دریافت دوزهای سوم و یادآور را در شرایط کنونی یک ضرورت خواند که موجب تسریع در عبور از موج هفتم بیماری کرونا و کاهش موارد ابتلا و بستری می‌شود.
دکتر سید وحید حسینی در نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه موج هفتم کرونا با افزایش موارد ابتلا و بستری بیماران همراه بوده و شاهد گسترش چرخه‌های انتقال این بیماری در سطح جامعه و به ویژه موارد ابتلای خانوادگی هستیم، گفت: در چنین شرایطی رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی تمام مردم و به ویژه در مراکز پرتردد و فضاهای سرپوشیده، یک الزام و سد دفاعی برای حفظ سلامت خود و دیگران است.
او با اشاره به جان باختن هشت هم استانی در اثر ابتلا به این بیماری از روز شنبه تاکنون، از مردم استان فارس خواست تا با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و واکسیناسیون، در ارتقای ایمنی عمومی در برابر این بیماری سهیم شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تکمیل برنامه واکسیناسیون با دریافت دوزهای سوم و یادآور را در شرایط کنونی یک ضرورت خواند که موجب تسریع در عبور از موج هفتم بیماری و کاهش موارد ابتلا و بستری می‌شود.
حسینی هرگونه بی توجهی، سهل انگاری و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و عدم تکمیل واکسیناسیون را تهدیدی جدی دانست و خواستار همکاری و همیاری بیش از پیش مردم در این زمینه شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین در این نشست اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، میزان مشارکت مردم در تکمیل چرخه واکسیناسیون، وضعیت آمار مبتلایان به ویروس کرونا و جان‌باختگان این بیماری در شیراز و استان، روند انجام تست‌های pcr و تست‌های سریع، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹ و وضعیت سلامت کارکنان مبتلا به کرونا در سطح استان را مورد بررسی و پیگیری قرار داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی