[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

سیلاب تابستانی ۳۶۱میلیارد تومان خسارت داشت، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شهرستان بوانات خسارت سیلاب در این شهرستان را افزون بر ۳۶۱میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان خسارت وارد شده، افزون بر ۳۵۵میلیارد تومان در بخش کشاورزی و ۶میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان در بخش مسکن برآورد شد.
علی زمانی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: سیل به ۱۵۰ واحد مسکونی، هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی، صد کیلومتر جاده بین مزارع، ۱۸ رشته قنات و ۴ حلقه چاه کشاورزی آسیب وارد کرد.
وی ادامه داد: سیلاب به چادرهای عشایری صدمه زد و ۱۶۰ رأس دام را تلف کرد؛ همچنین با تخریب ۵۰ باب واحد دامپروری، افزون بر ۵۰۰ تن خوراک دام را نابود کرد. سیل با ورود گل و لای به استخرهای پرورش ماهی، سبب تلف شدن ۱۵هزار قطعه ماهی شد.
فرماندار شهرستان بوانات ادامه داد: سیلاب همچنین ۱۵۸ کلونی زنبور عسل را تخریب و آبشخورهای حیات وحش در دره باغ را ویران کرد. همچنین هجوم سیلاب باعث شد قسمتی از دیواره و بخش زیادی از خانه‌های داخل قلعه تاریخی امامزاده بزم که جزو آثار ملی است، 
تخریب شود. 
زمانی افزود: خوشبختانه با همت اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان، شورای اسلامی شهر و روستا، بسیج و مردم، سیل هیچ‌گونه تلفات جانی در این شهرستان بر جای نگذاشت که لازم می‌دانم از تلاش آنها 
قدردانی کنم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی