[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی شهرستان مرودشت: مرودشت باید به عنوان قطب کراس فیت کشور مطرح شود، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
شهرستان مرودشت به عنوان چهارمین شهرستان بزرگ استان فارس که از لحاظ جمعیت در رتبه دوم قرار دارد، همواره در بخش ورزش حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و در سال‌های نه چندان دور، جدی‌ترین رقیب شیرازی‌ها در استان فارس محسوب می‌شده است.
 مرودشتی‌ها در طول تاریخ ورزش فارس، ورزشکاران زیادی را معرفی کرده‌اند که برخی از آن‌ها در عرصه‌های کشوری و بین‌المللی مطرح بوده‌اند. با این حال، پایین بودن سرانه فضای ورزشی، نبود پایگاه قهرمانی، عدم وجود سالن بزرگ مسابقه‌ای با گنجایش حداقل ۳ هزار نفر، نبود اعتبار جهت کمک به توسعه ورزش قهرمانی و همگانی، فقدان قوانین لازم و کافی برای حمایت از ورزش، کمبود زمین با کاربری ورزشی در این شهر، از جمله مشکلات عدیده ورزش در مرودشت به شمار می‌رود. 
رئیس هیئت ورزش‌های همگانی این شهرستان درباره وضعیت فعالیت‌ها در این زمینه گفت: ورزش همگانی در مرودشت در روزها و ماه‌های گذشته وضعیت خیلی خوبی را در سال ۱۴۰۱ داشت. با توجه به اینکه بیماری کرونا کل جامعه و کشور و خانواده‌ها را درگیر کرده بود، عملاً دوسال ورزش به ویژه ورزش همگانی تعطیل شده بود. با برنامه‌ریزی‌هایی که در سال ۱۴۰۱ انجام دادیم تلاش داشتیم که این کمبود به ویژه ورزش همگانی که سلامت جامعه و نشاط با آن تماس مستقیم دارد را عملاً با برنامه‌ریزی گسترش بدهیم.
حمیدرضا زارعی افزود:  با برنامه‌های مدون تلاش داریم بتوانیم سلامت و نشاط را به جامعه بازگردانیم. برنامه‌های سال جدید ما شامل ورزش صبحگاهی و عصرگاهی است و پیاده روی‌های محله محور که می‌خواهیم در تمام محله‌های شهر پیاده‌روی را نهادینه کنیم و به صورت یک فرهنگ اجرا کنیم. استقبال خیلی خوبی هم توسط خانواده‌ها صورت گرفته و به ویژه بانوان گرامی به صورت خودجوش همکاری می‌کنند.
وی گفت: ورزش همگانی اساسش بیشتر بر پایه بانوان است، چون بانوان وقت آزاد بیشتری دارند و ما نیز برنامه‌ریزی بیشتری را برای این قشر انجام می‌دهیم. صبح‌ها شنبه و پنجشنبه در شهر مرودشت چند پارک را به عنوان پایلوت در نظر گرفته‌ایم و ورزش صبحگاهی، نرمش‌های روزانه و برنامه‌هایی از این دست داریم و برای خانواده‌ها و ورزش دوستانی که علاقه دارند،  مربی گذاشتیم که به صورت رایگان آموزش دهند و همه مردم با هر وضعیتی بتوانند ورزش‌ها را انجام دهند.
زارعی در پاسخ به این سؤال که چه رشته‌هایی در ورزش همگانی مرودشت فعال  هستند، گفت: حدود ۶۰ کمیته در فدراسیون ورزش همگانی تعریف شده است ولی با توجه به اینکه تمام زیرساخت‌ها برای همه رشته‌ها را نداریم، مجبوریم تعداد محدودی از این ورزش‌ها مانند آمادگی جسمانی، ایروبیک، فیتنس، کراس فیت، پیلاتس و ورزش‌های بازی‌های کودکان و چند رشته دیگر را داشته باشیم اما به خاطر نداشتن زیرساخت‌های فیزیکی، نمی‌توانیم سایر رشته‌ها را انجام دهیم.
رئیس هیئت ورزش‌های همگانی مرودشت گفت: جشنواره‌هایی هم داریم که در قالب پیاده روی خانوادگی آن‌ها را برگزار می‌کنیم. در هفت هشت سال گذشته، دو پیاده روی را برگزار کردیم که از شبکه سه به طور زنده پخش شده و شاید تنها شهرستان استان فارس هستیم که دوبار برنامه‌هایش از شبکه ۳ پخش شده که باعث افتخار ماست. باید از تمام مسئولان شهرستان اعم از ریاست اداره ورزش، فرمانداران و نمایندگان ادوار گذشته تشکر کرد که به این رشته لطف و محبت داشتند و این کار بزرگ را انجام دادند.
وی افزود: بنا داریم که با جناب آقای رشیدی نماینده محترم شهرستان مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد جلسه‌ای داشته باشیم مبنی بر برگزاری پیاده روی صبح و نشاط و دوباره شاهد پیاده روی‌های بزرگ خانوادگی باشیم. شهرستان مرودشت با توجه به پتانسیل بالایی که دارد و در ورزش کراس فیت قهرمانان زیادی دارد، سعی کردیم این شهر را به عنوان قطب کراس فیت کشور معرفی کنیم و بتوانیم در آینده مسابقات بزرگ کشوری را در این شهرستان برگزار کنیم که هم شهر مرودشت را به خاطر جاذبه‌های گردشگری و هم ورزشی، جایگاهش را نهادینه کنیم.  زارعی در پایان صحبت‌هایش گفت: مقام معظم رهبری همیشه بر نهادینه کردن ورزش همگانی تأکید ویژه داشتند و جزو ضروریات زندگی مردم می‌دانند، ما هم بر اساس منویات مقام معظم رهبری عمل خواهیم کرد و با کمک مسئولان شهرستانی اعم از فرماندار محترم، نماینده محترم امام جمعه، همچنین ریاست محترم اداره ورزش و جوانان بتوانیم فعالیت‌های ورزش همگانی را در تمام سطوح در تمام بخش‌ها و روستاهای استان گسترش دهیم تا بتوانیم خانواده‌های سالم و با نشاط و در نتیجه جامعه سالم‌تری داشته باشیم که باعث پیشرفت کشور بشود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی