[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۷
  • دوره جدید

مشکل اصلی کویت بالا بودن سن بازیکنان است، روزنامه شیراز نوین


سید محمد ناظم‌الشریعه، قرارداد خود را به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتسال کویت نهایی کرد و از برنامه‌های خود برای تیم ملی این کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری فوتسال، سیدمحمد ناظم‌الشریعه در مورد آخرین وضعیت خود به‌عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال کویت، اظهار داشت: خدا را شکر شرایط بد نیست‌؛ مرحله پلی‌آف لیگ کویت با قهرمانی الکویت تمام شد و به‌دلیل برگزاری پلی‌آف نمی‌توانستیم تمرینات خاصی انجام بدهیم. اولین کاری که کردیم این بود که از طریق فدراسیون، سعی کردیم با باشگاه‌های کویتی تعامل داشته باشیم؛ برخی بازیکنان را با کمک فدراسیون و مربیان باشگاهی انتخاب کردیم. فقط مرحله پلی‌آف را دیده بودیم و بر همین اساس، مشکل اصلی که در این کشور وجود دارد، بالا بودن سن بازیکنان است. وی افزود: باشگاه‌های کویتی فعال هستند، اما به این موضوع چندان توجه ندارند. در حال برنامه‌ریزی هستیم تا لیگ نوجوانان و جوانان فوتسال کویت تحت شرایط ویژه‌ای برگزار شود. پس از قهرمانی تیم الکویت، اسامی نفرات مدنظر را آماده و اعلام می کنیم تا اولین اردو برگزار شود. سرمربی جدید تیم ملی فوتسال کویت تصریح کرد: سعی کردیم برخی بازیکنان جوان که خودمان دیدیم یا از باشگاه‌ها گرفتیم، از امروز به اردو بیایند. البته ۳_۲ روز بیشتر نمی‌توانیم با این جوانان تمرین کنیم‌ و باید پس از مدتی با انتخاب نفرات مدنظر به بوسنی اعزام شویم. شرایط اردو در بوسنی خوب است؛ هرچند تیم هنوز شکل خاصی ندارد، اما در این کشور ۳ بازی دوستانه خوب انجام می‌دهیم. نکته مهم این است که این اردو خیلی به شکل گرفتن تیم کمک می‌کند. ۲۳ می(۲ خرداد) یک بازی با تیم بوسنی انجام می‌دهیم و در روزهای ۲۵ و ۳۱ می(۵ و ۱۱ خرداد) نیز به ترتیب با یک تیم دیگر و صربستان بازی می‌کنیم.
ناظم‌الشریعه تأکید کرد: این بازی‌ها خیلی به تیم ملی کویت کمک می‌کند‌ و سپس به این کشور بازمی‌گردیم و پس از ۴_۳  روز تمرین کردن برای مسابقات عرب کاپ به سوریه می‌رویم که این تورنمنت خیلی برای کویتی‌ها باارزش است؛ این دو تورنمنت را بیشتر برای شناسایی پتانسیل بازیکنان معرفی شده یا آنها‌یی که خودمان دیده‌ایم، در نظر گرفته‌ایم. امیدوارم بتوانیم برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم و پس از عرب‌کاپ استراحتی ۱۰ روزه به تیم می‌دهیم‌ و سپس کارهای آمادگی جسمانی را در کویت شروع می‌کنیم. سپس برای برگزاری اردویی ۲۰ روزه به ایران به ایران می‌آییم و قرار است این اردو در شهر صدرا در شیراز برگزار شود.
وی افزود: زمان اردوی ایران نزدیک به آغاز لیگ کشورمان است و با تیم‌های باشگاهی برای برگزاری چند بازی تدارکاتی رایزنی‌ کرده‌ایم تا ببینیم شرایط بچه‌ها به چه شکل است‌. کار اصلی ما از اردوی ایران شروع می‌شود و به شهر صدرا در شیراز می‌آییم که با توجه به سابقه، امکانات مناسب و آب و هوای خوب شهر صدرای شیراز اردوی خوبی خواهیم داشت‌. پس از آن اردوهای ما تا زمان برگزاری مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا تا آبان ادامه دارد. سرمربی تیم ملی کویت خاطر نشان کرد: همه برنامه‌ها را مرتب و منظم دیده‌ایم. رئیس فدراسیون کویت دوست داشت با حضور خودش این قرارداد امضا شود‌، او مدتی در کویت نبود و از طرفی بحث اقامت من هم وجود داشت. یکی‌دو نفر از دوستان خوب من که در این چند سال کنار من بودند و با هم کار می‌کردیم، میشل پطروس که مدرس AFC است و همین دو ماه پیش در کویت کلاس دروازه‌بانی برگزار کرد، همراه با حمید شاندیزی که بازیکن تیم ملی و از پایه‌گذاران فوتسال خراسان و سرمربی و کمک‌مربی تیم ملی امید بوده است در کادر فنی من حضور خواهند داشت‌. همچنین وهاب احمدی از مربیان بدنساز جوان و علمی ماست و در عراق خیلی خوب کار کرد، نیز مربی بدنساز ما خواهد بود. امیدوارم با حضور آنها اتفاقات خوبی بیفتد. ناظم‌الشریعه خاطر نشان کرد: کار ما به‌دلیل کم بودن پتانسیل انسانی در کویت، سخت است‌. در عراق مشکلات زیرساختی وجود داشت، اما استعداد زیاد بود و کار ما هم کشف استعداد است و توانستیم شرایط خوبی برای عراقی‌ها ایجاد کنیم. مشکل اصلی ما در کویت کمبود نیروی انسانی است، اما درصدد هستیم برای دوره بعدی جام جهانی در سال ۲۰۲۸ برنامه‌ریزی کنیم. البته نیم‌نگاهی به جام جهانی ۲۰۲۴ داریم، اما واقعیت این است با توجه به پتانسیل موجود، باید برای نیروهای جوانی که اکنون در مسابقات جوانان و نوجوانان شرکت می‌کنند، کار را به شکلی طراحی کنیم که بتوانند در یک تا دو سال آینده با تمرینات بیشتر بیایند و در لیگ بزرگسالان بازی کنند‌. سپس در تیم ملی قرار بگیرند و سطوح مختلف آسیا را درنوردند. وی افزود: این نکته‌ای است که باید به آن توجه کنیم‌ و با هماهنگی که با مسئولان لیگ کویت در این هفته انجام می‌دهیم، می‌خواهیم یک تیم در رده جوانان درست کنیم تا این تیم بتواند در لیگ برتر کویت با حمایت فدراسیون بازی کند تا این جوانان باتجربه شوند تا در آینده در اختیار تیم ملی بزرگسالان قرار گیرند. مسئولان کویت با آغوش باز این موضوع را قبول کردند که البته ریزه‌کاری‌هایی دارد‌ که باید بتوانیم آنها را حل کرده و کمک کنیم اتفاقات خوبی بیفتد‌. سرمربی تیم ملی کویت تصریح کرد: فوتسال کویت از دیرباز همیشه برای برگزاری جام رمضان مطرح بوده، اما به‌دلیل مشکلاتی که با فیفا داشتند و محروم بودند، متأسفانه در مسابقات بین‌المللی چندان حضور پیدا نکردند. تلاش می‌کنیم نماینده خوبی برای ایران و مربیان کشور عزیزمان باشیم و نتایج خوبی همراه با تغییرات عمده‌ای که در کویت خواهیم داشت به‌دست آوریم‌. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی