[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

بدون مردم شعار سال محقق نمی‌شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط‌عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس، نشست هم‌اندیشی تخصصی حلقه میانی اقتصادی با موضوع تدوین نقشه راه مردمی‌سازی در جهت تحقق شعار سال رشد تولید و مهار تورم در شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس برگزار شد. 
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در این نشست گفت: موضوع حلقه‌های میانی و مردمی‌سازی امور از مطالبات کلیدی و اساسی مقام معظم رهبری است و در جهت عینیت‌بخشیدن به این بیانات و تحقق شعار سال رشد تولید و مهار 
تورم است.
دکتر نهاوندی افزود: برای تحقق این امر نیازمند حضور مؤثر، یکپارچه و عمومی مردم در عرصه اقتصاد رشد تولید و با نظارت همگانی در امر مبارزه با گران‌فروشی و همچنین حمایت و پشتیبانی دولت هستیم.
او با بیان اینکه شش راهکار و مدل اجرایی برای اجرایی‌شدن شعار سال وجود دارد، ادامه داد: نخستین راهکار استفاده از ظرفیت پایگاه‌های مردمی در محلات مساجد و پایگاه بسیج است؛ چراکه پایگاه‌های بسیج و نیروهای مردمی یک ظرفیت بزرگ هستند. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس اضافه کرد: دومین راهکار ایجاد بستر و زمینه جهت حضور مردم در عرصه توزیع کالاهای اساسی و تنظیم بازار در جهت کاهش قیمت‌ها و ایجاد عدالت اجتماعی و نفع‌رساندن به خود مردم است.
دکتر نهاوندی بیان کرد: شناسایی نیازها و ظرفیت‌های محلات توسط حلقه‌های میانی و کارگروه‌های مسئله‌محور جهت حل آنها با کمک و استفاده از تخصص خود مردم، پیشنهاد سرمایه‌گذاری جمعی و سهام‌دارنمودن مردم در اقتصادهای خرد با حمایت و پشتیبانی دولت را از دیگر راهکارها دانست.
دکتر نهاوندی گفت: پنجمین برنامه‌ای که می‌توان برای تحقق شعار سال بیان کرد، این است که از ظرفیت تعاونی‌ها و حضور مردم در تصمیم‌گیری و مشارکت جمعی برای حل مسائل استفاده شود و  نمونه بارز آن استفاده از ظرفیت شرکت عمران و توسعه فارس است.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس، با بیان اینکه ارائه بستر و سازوکار برای نظارت توسط کارگروه‌ها و خود مردم و همگانی‌نمودن نظارت‌ها از مهم‌ترین راهکارهای اجرایی است، افزود: قطعاً اگر این راهکارها در کنار تلاش مسئولان دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد، می‌تواند اقتصاد کشور را به 
شکوفایی رساند. 
پناهی عضو کمیته حلقه‌های میانی نیز در این جلسه گفت: امروز وظیفه همه ما این است که با شناخت دقیق از صحنه وظایف اصلی خود که همان تبیین و اجرای فرامین مقام معظم رهبری می‌باشد، بپردازیم.
او افزود: مقام معظم رهبری با تیزبینی و هوشمندی حرکت عمومی و همگانی جهت برون‌رفت از مشکلات و میدان‌داری جوانان نخبه و انقلابی و دستیابی به تمدن نوین اسلامی و ایجاد جریان حلقه‌های میانی را به‌عنوان راهکار عملی بیان‌ کرده‌اند.
پناهی ادامه داد: در حال حاضر با رویکرد بسیار مثبت و ارزشمند دولت و شخص آیت‌الله رئیسی و همچنین در استان با همراهی و همگامی استاندار، راه‌ها و سازوکار حضور مؤثر مردمی به‌ویژه در حوزه اقتصاد و رشد تولید و نظارت عمومی فراهم است و جوانان و نخبگان از این فرصت استفاده و نقشه راه و مسیر درست حرکت مردمی را ترسیم و عملیاتی کنند. رئیس سازمان بسیج صنعت معدن فارس در این نشست گفت: برگزاری چنین جلسات تخصصی همواره راهگشا بوده و هیئت‌های اندیشه‌ورز و نخبگان می‌توانند در قالب حلقه‌های میانی و کارگروه‌های مسئله‌محور نسبت به پیگیری، رصد، پالایش و حل مشکلات حوزه تولید گام بردارند که در این زمینه سازمان بسیج موفقیت‌های بسیار زیاد و تجارب ارزشمندی دارد . او گفت: ایجاد صندوق قرض‌الحسنه مردمی و پیگیری رفع مشکلات واحدهای تولیدی، ایجاد میزهای خدمت عملیاتی و عینی را می‌توان از جمله این راهکارها نام برد.
در ادامه اعضای حاضر در جلسه و اساتید به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص تدوین نقشه راه مشارکت مردم در جهت در جهت تحقق شعار سال پرداختند و مقرر شد این نشست‌های تخصصی به حوزه اجرا و عملیاتی و از طرفی عامل ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه قرار گیرد. این نشست با حضور تعدادی از اساتید دانشگاه، جوانان نخبه و انقلابی  بسیج صنعت معدن فارس و هیئت‌های اندیشه‌ورز برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی