[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۲۹
  • دوره جدید

خوش‌عهدی درودزن، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، عزم دولت سیزدهم برای تأمین آب شرب، کشاورزی، محیط‌زیست و صنعت در استان فارس کاملاً جزم و محکم است. حکمرانی خردمندانه و مدیریت بهینه در این حوزه موجب شده است تا با پیگیری استاندار فارس و مسئولان آب و کشاورزی، به مطالبه بهره‌برداران کشاورزی و دوستداران محیط‌زیست پاسخ مثبت داده شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۴۵۰میلیون مترمکعب آب برای بهره‌برداری کشاورزی و همچنین حقابه محیط‌زیست از سد درودزن رها شده است.
محمود رضایی کوچی، افزود: این میزان آب که برای سه شهرستان مرودشت، خرامه و زرقان رها شده، در مقایسه با سال‌های قبل عدد بسیار 
قابل‌توجهی است.
وی ادامه داد: رهاسازی آب برای این سه شهرستان و همچنین حقابه محیط‌زیست بر اساس نیاز و در دو و سه مرحله انجام شد.
او اظهار داشت: رهاسازی آب برای شهرستان‌های زرقان و خرامه بر بستر رودخانه کُر انجام شد، اما عملیات انتقال آب به اراضی شهرستان مرودشت که از طریق کانال احداثی که به دلیل عمر طولانی دچار فرسودگی شده، با مشکل همراه بود که با اصلاح کانال ظرف یک هفته، عملیات انتقال آب از سرگرفته شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس افزود: هم‌اینک آب سد درودزن در حال انتقال به اراضی مرودشت و زرقان است که این آخرین مرتبه رهاسازی آب این سد در سال جاری خواهد بود.
رضایی ادامه داد: انتظار است که چون افزون بر ۱۰۰هزار هکتار زمین در پایین‌دست سد درودزن به زیر کشت رفته، با توجه به رهاسازی آب، امسال شاهد برداشت میزان قابل‌توجهی از غلات تولیدی توسط این سه 
شهرستان باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی