[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

فرمانده انتظامی استان خبر داد: پیشگامی پلیس در عملیات هوشمندسازی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
افتتاح مرکز خدمات تمام اینترنتی تعویض پلاک کلان شهر شیراز و کشف 236 کیلو مواد مخدر در صدر فعالیت‌های پلیس فارس در روز گذشته بود. آیین افتتاح  مرکز خدمات تمام اینترنتی تعویض پلاک کلان شهر شیراز با حضور فرمانده انتظامی استان نجام شد.
 خدمات هوشمند با هوشمندسازی
در این مراسم سردار«رهام‌بخش حبیبی» اظهار داشت: در سال‌های اخیر رویکرد فراجا به سمت هوشمندسازی رفته است تا در نتیجه آن بتواند خدمات مؤثرتری به مردم ارائه دهد. وی افزود: در این راستا پلیس در دو حوزه کشف جرم و برخورد با مجرمان و همچنین ارائه خدمات به مردم سعی کرده است با استفاده از اینترنت، اقدامات خود را در کمترین زمان ممکن به شهروندان ارائه دهد. فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه خدمات پلیس به مردم باید سریع‌تر، راحت‌تر و امن‌تر باشد، گفت: راه اندازی اپلیکیشن پلیس من در حوزه‌های مختلف، به همین منظور انجام شده است. سردار حبیبی ادامه داد: در این راستا پلیس راهور فارس به عنوان سومین استان در کشور اقدام به راه‌اندازی مرکز خدمات تمام اینترنتی تعویض پلاک در کلان شهر شیراز کرده است تا مردم بتوانند با ارائه درخواست خود در فضای اینترنت به آدرسwww.sakha.epolice.ir، در هر ساعت از شبانه روز اقدامات تعویض پلاک خود را انجام دهند. این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: با این نرم افزار که زیرساخت‌های آن فراهم شده است، بیش از 90 درصد خدمات ارائه شده به مردم به صورت اینترنتی انجام می‌گردد.
 افیون به مقصد نرسید
در ادامه فرمانده انتظامی استان فارس از کشف 236 کیلو مواد مخدر از نوع تریاک در بازرسی از یک دستگاه وانت آریسان در شهرستان «خفر» خبر داد. سردار حبیبی در این رابطه بیان کرد: در راستای طرح برخورد با قاچاقچیان، مأموران یگان امداد شهرستان خفر به همراه کارکنان بسیج، حین کنترل خودروهای عبوری در محور مواصلاتی «جهرم- شیراز» به یک دستگاه وانت آریسان مشکوک شدند و دستور ایست را صادر کردند که راننده بدون توجه به علائم هشداردهنده با افزایش سرعت اقدام به فرار کرد. وی با بیان اینکه مأموران انتظامی پس از طی مسافتی تعقیب و گریز موفق شدند با اقدامات فنی و تخصصی خودرو وانت آریسان را توقیف کنند، بیان کرد‌: در بازرسی از آن 236 کیلو مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد. فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به اینکه در این خصوص یک قاچاقچی حرفه‌ای دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد، تصریح کرد: اقدامات سوداگران مرگ در این استان از چشمان تیزبین پلیس دور نخواهد ماند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی