[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

مشارکت خیران در پروژه‌های نیمه‌تمام، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس گفت: مجمع خیرین تأمین سلامت، فردمحور نیست و با همیاری خیران می‌توانیم قدم‌های استواری در راستای خدمت به جامعه برداریم.
 تکمیل‌کننده پازل حوزه سلامت با خبرنگاران
علی اکبر رامجردی ظهر یکشنبه ۲۳ مرداد در نشست خبری که در بستر فضای مجازی برگزار شد، با تبریک روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران، خیران قلم به دست حوزه سلامت هستند و تکمیل کننده پازل امور خیرین در حوزه سلامت به شمار می‌روند و اگر تلاش آنها نباشد، در اعلام نیازها و دستاوردهای خود به مشکل می‌خوریم. وی افزود: 21 سال از فعالیت مجمع خیرین تأمین سلامت گذشته و این مجمع با حضور معتمدان استان در حوزه سلامت و اجتماعی تشکیل شده و اکنون با حضور بیش از 2هزار و 500 تن از خیران و کارشناسان و حضور بیش از پنج تن از رؤسای دانشگاه‌های مختلف فعالیت می‌کند. وی اضافه کرد: مجمع خیرین تأمین سلامت، فردمحور نیست و با حضور و نظارت خیران در حال اداره است و همکاری دقیق بین مردم و خیران و سیستم سلامت استان را ایجاد کرده و ابتکاری از استان فارس است که به تأیید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) رسیده است.
 پیشتازی خیران در خدمات حوزه سلامت
رامجردی اعلام کرد: ایجاد مجمع عالی خیران در حوزه مسکن نیز موجب فعالیت و هماهنگی بین بخشی انجام می‌شودم برای مددکاری بیماران و حمایت از بیماران نیازمند، شناسایی و اولویت بندی آنها مهم است و البته به اعتبارات زیادی نیاز دارد که مجمع خیران تأمین سلامت فارس اقدام به ایجاد مؤسسه «مهر فاطمه زهرا(س)» کرده و سالانه بیش از پنج‌میلیارد تومان مساعدت قرض‌الحسنه یا بلاعوض به بیماران نیازمند می‌دهد. 
رامجردی تأکید کرد: حفظ نیات خیران برای مجمع سلامت خیرین فارس بسیار حائز اهمیت است و تفاهم‌نامه‌های متعددی در این خصوص سامان دهی می‌شود و بیش از 2هزار و 400 تفاهم نامه به ثمر رسیده و 70 پروژه در حال اجرا داریم و خیران در اجرای امور مشارکت دارند. وی ادامه داد: بیش از 49میلیارد تومان کمک خیران از ابتدای سال داشته‌ایم و بیش از یک‌هزار و 200 بیمار نیازمند مورد حمایت خیران از ابتدای سال قرار گرفته اند و تاکنون 64 پروژه عمرانی در دست 
اجرا داریم. 
رامجردی اضافه کرد: اولویت ما اتمام پروژه‌های نیمه تمام است. اکنون هفت پروژه داریم که نیاز به حمایت بیشتر مردم و تصمیم گیری دولتی دارد و به پروژه بیمارستان «رسول اکرم(ص)» 15میلیارد تومان اخیراً تزریق شده و بیمارستان سرطان جنوب در بیمارستان پیوند اعضا در حال اجراست. توسعه بیمارستان کوثر را نیز در دست اجرا داریم. وی گفت: اقامتگاه همراه بیمار در مجاورت بیمارستان «شهید فقیهی» از پروژه‌های مهم ماست که هشت ماه در حالت رکود است، اما تنها 10 درصد آن باقی مانده که اغلب به وسایل گرمایشی و سرمایشی مربوط می‌شود و شورای اسلامی و شهرداری شیراز در خصوص آن قول 
مساعد داده اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی