[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

مزرعه برنج آلوده قلع و قمع شد، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با تأکید بر اینکه چگونگی آبیاری مزارع جنوب کلان شهر شیراز دائماً توسط این مدیریت رصد می‌شود، گفت: پس از تأیید آلودگی به فاضلاب در قسمتی از یک مزرعه برنج با اخذ دستور قضایی این مزرعه قلع و قمع شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، ذبیح الله سیروسی در حاشیه اجرای دستور قضایی مذکور تصریح کرد: مزرعه برنج موردنظر در منطقه اقبال آباد روستای کوشکک بخش مرکزی شهرستان شیراز واقع است که قسمتی از این مزرعه 8400 مترمربعی با فاضلاب و قسمتی با آب سالم چاه که مورد تأیید شبکه بهداشت و درمان است، آبیاری می‌شد. 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه با به‌کارگیری دو دستگاه ماشین‌آلات سنگین عملیات امحای قسمت آلوده مزرعه موصوف صورت گرفت، اظهار کرد: با ورود شبکه بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و محیط زیست به این موضوع و انجام بررسی‌های لازم، میزان و قسمت‌های آلوده محرز شد.
وی با بیان اینکه برخورد با کشاورز متخلف در قالب گشت همپوشان صورت گرفت، ابراز کرد: آبیاری مزارع با فاضلاب و آب‌های نامتعارف ممنوع است و بر اساس ماده 688 قانون مجازات اسلامی، هرکسی که سلامت مردم را تهدید کند، برای آن در قانون جرم انگاری شده و با فرد خاطی برخورد می‌شود. سیروسی با تأکید بر اینکه در برخورد با افراد متخلف هیچ گونه مماشاتی نخواهیم داشت و مزارع آلوده در هر مرحله ای از رشد که باشند معدوم می‌شوند، بیان کرد: من به کشاورزان عزیز جنوب و حریم کلان شهر شیراز توصیه می‌کنم که به شدت از آبیاری مزارع توسط فاضلاب و آب‌های نامتعارف خودداری کنند. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ضمن گلایه از چگونگی دفع فاضلاب در جنوب این کلان شهر افزود: ما می‌بینیم که فاضلاب در جنوب شهر به کانال‌های کشاورزی رها می‌شود؛ من به دستگاه‌های متولی توصیه می‌کنم و خواهش می‌کنم این موضوع را مدیریت و از رهاسازی آن جلوگیری کنند. او با اشاره به انتشار یک ویدیو در فضای مجازی در خصوص این مزرعه آلوده اضافه کرد: عموم مردم در صورت مشاهده تخلف در این زمینه می‌توانند به جهاد کشاورزی، اداره محیط زیست و شبکه بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کنند تا در قالب گشت همپوشان و اخذ دستور قضایی فوراً اقدام لازم انجام شود. 
معدوم سازی مزرعه برنج آلوده صبح دیروز یکشنبه بیست و سوم مردادماه با حمایت نیروی انتظامی و تأمین کامل امنیت در منطقه انجام شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی