[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

بررسی مسائل و مشکلات روستاهای بخش مرکزی جویم، روزنامه شیراز نوین

با حضور بخشدار مرکزی جویم، مسائل و مشکلات روستاهای این بخش مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی جویم، رامین آروین بخشدار مرکزی جویم طی نشستی با دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای این بخش و با حضور کارشناس فرمانداری، مسائل و مشکلات موجود در روستاها را مورد بررسی قرار داد.
بخشدار مرکزی جویم طی این نشست، با اشاره به اینکه بخش مرکزی جویم شامل ۷ روستا (چاهگزی، منصورآباد، جهادآباد، فرشته جان، کتویه، چغان و احمد محمودی) می‌باشد، گفت: دهیاری‌ها به عنوان نهاد عمومی غیردولتی در روستاها، همکاری و تعامل خوبی با شوراها در جهت پیشبرد اهداف نظام دارند.
وی اظهار داشت: اهم مشکلاتی که در روستاها وجود دارد، شامل صدور مجوزهای پروانه ساخت است که در حال پیگیری می‌باشد و باید بتوانیم از بنیاد مسکن مجوز لازم را بگیریم و اهالی روستاها مجبور نباشند مسافت طولانی را تا شهرستان همجوار طی کنند. موضوع بعدی راه روستایی چغان و احمد محمودی است که ان‌شاءالله با همکاری خیران پای کار و مکاتبه با راه و شهرسازی این کار انجام پذیرد و همچنین خدمات رسانی از نظر آب و پوشش خط تلفن همراه که امیدواریم منتج به نتیجه شود.
آروین در ادامه خاطرنشان ساخت: عمده مشکلات شهرستان موضوع برق، آب و جاده می‌باشد که مذاکراتی صورت گرفته و انتظار داریم دهیاران و شوراهای روستاها تعامل بیشتری با فرمانداری و بخشداری داشته باشند و موارد را به صورت مکتوب ارسال و پیگیری نمایند تا در جهت حل آنها اقدامات لازم صورت گیرد.
در ادامه بهادر رحمتی (کارشناس فرمانداری جویم) نیز با تأکید بر اینکه هفته دولت را در پیش داریم، افزود: دهیاران بایستی پروژه‌های قابل افتتاح را هرچه سریع‌تر به فرمانداری و بخشداری اعلام نمایند و همچنین پیگیر بیمه تأمین اجتماعی روستاییان و 
عشایر باشند.
در پایان، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها، مسائل و مشکلات سطح روستاهای بخش را مطرح نمودند که این موارد شامل بهسازی معابر، تلفن ثابت، آنتن دهی تلفن همراه،  اشتغال، راه ارتباطی، جاده، سامان‌دهی جاده جویم- فرشته جان، رسوب برداری سد فرشته جان، سامان‌دهی ورودی روستاها، ایجاد مجتمع دامداری، آب، نبود زمین جهت ساخت و ساز، ایجاد مرکز جامع سلامت و گازکشی می‌باشد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی