[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

مرهم بر زخم اعتیاد با هم افزایی سپاه، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
فرماندار شهرستان شیراز خبر از عزم جدی برای ساماندهی معتادان متجاهر داد. لطف‌الله شیبانی عصر یکشنبه ۲۳ مرداد در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک روز خبرنگار، خبر از راه‌اندازی کمپ معتادان متجاهر با همکاری سپاه فجر فارس در هفته آینده داد و افزود: برای حل چالش بزرگ اعتیاد به همکاری فرادستگاهی نیاز داریم که ‌این رویکرد تا حدودی در حال شکل‌گیری است.وی با اشاره به کودکان کار که به نوعی زاییده بحران اعتیاد هستند، بیان کرد: اغلب ‌این کودکان اتباع غیر مجاز هستند و با همکاری بهزیستی و مراکز نیکوکاری ظرف چهار ماه طبق تعیین تکلیف استانداری باید جمع آوری شوند. شیبانی افزود: معتادان متجاهر از اصلی‌ترین مشکلات شیراز است و ظرفیت مراکز ماده ۱۶ تقریباً تکمیل است و تا آخر شهریور باید تکلیف معتادان متجاهر در کلان‌شهر شیراز مشخص شود و در خصوص متکدیان، حضور اتباع بیگانه غیرمجاز و ... نیز اقدامات لازم به انجام برسد.
 خبرنگاری مصداق جهاد تبیین است
او با بیان ‌این که خبرنگاری مصداق جهاد تبیین است اظهار داشت: خبرنگاری در زمره مشاغل سخت است اما  باید مراقب گناهان زبانی و رعایت تقوا در ‌این حوزه بود.این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به توزیع اعتبارات شهرستان شیراز بیان کرد: اعتبارات عمرانی شهرستان شیراز با ‌این وسعت و برخورداری از ۵۰ درصد جمعیت استان فارس، در سال گذشته حدود ۳۴۵ میلیارد تومان بوده اما امسال به دلیل مشکلات بودجه‌ای و حذف برخی از سرفصل‌ها در قانون بودجه حدود یکصد میلیارد تومان کاهش یافته است. شیبانی تأکید کرد: مبحث اشتغال از موارد مهم شهرستان است و اولین دغدغه ماست و سرمایه‌گذاری بر اشتغال تأثیر فراوانی دارد و جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی در اولویت فرمانداری شیراز قرار دارد.
 تقویت زیرساخت‌های محروم فارس
وی ادامه داد: بر کمربندی جنوب شرقی شیراز، آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها، کمربندی شرقی شیراز و ... کار اساسی انجام نشده و آزادراه شیراز- بوشهر، تأمین آب شرب و ... مشکلات دیگری هستند که با آن‌ها مواجه هستیم و در برخی موارد شیراز را می‌توان غیرقابل برخوردارترین شهرستان استان دانست و روستاهایی در حریم شیراز داریم که مردم در آن‌ها از مشکلات زیرساختی رنج می‌برند. فرماندار شیراز تصریح کرد: در نهضت ملی مسکن حدود ۱۳۵ هزار واحد ثبت نام داریم و باید برای آن‌ها مکان‌یابی زمین شود و ۷۴ هزار واحد در شهر شیراز است و در شیراز بخش اعظم زمین تأمین شده است و در صدرا حدود ۱۵ هزار واحد در حال اجراست. وی اضافه کرد: فرمانداری شیراز برای مسائل رفاهی خبرنگاران آمادگی خود را اعلام می‌دارد.فرماندار شیراز گفت: طرح هادی روستاهای شهرستان بازنگری شده و خارج از محدوده تعیین شده اجازه ساخت و ساز داده نمی‌شود، البته فرمانداری موضعی درباره الحاق و یا عدم الحاق روستاها تا زمانی که هزینه انشعابات و ... مشکل ساز نشود، ندارد.
 تعیین تکلیف سازه‌های ناایمن
وی افزود: به شهرداری شیراز در خصوص تعیین تکلیف سازه‌های ناایمن موارد لازم اعلام شده است تا‌ این سازه‌ها مشخص شوند و شهرداری‌های صدرا، داریون و خان زنیان، موردی در ‌این خصوص اعلام نکرده‌اند اما شهرداری شیراز لیستی ارائه کرده که استحکام بخشی و یا تخریب آن‌ها دنبال خواهد شد‌. شیبانی با اشاره به سیل اخیر عنوان کرد: اتفاق ناگواری در شیراز خوشبختانه نداشته‌ایم اما خسارت وارده برای جبران خسارات جمع آوری شده است. وی ادامه داد: برای آبیاری مزارع با فاضلاب جلسه‌ای با آبفا داشتیم که دستور قضایی برای جمع آوری آن صادر شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی