[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

چتر بیمه سلامت گسترش می‌یابد، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرکل بیمه سلامت فارس گفت: سیاست‌های حمایتی درمان ناباروری و نازایی در راستای اجرایی‌سازی فرامین مقام معظم رهبری و اولویت‌های نظام مقدس جمهوری در دستور کار بیمه سلامت قرار گرفته است. دکتر علی محمد جعفرپور صبح یکشنبه ۲۳ مرداد در نشست خبری با اصحاب رسانه که به‌مناسبت سالروز تأسیس بیمه سلامت برگزار شد، اظهار داشت: در گذشته  خدمات درمانی ناباروری زیرچتر حمایتی بیمه سلامت قرار نمی‌گرفت که با توجه به دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر جوانی جمعیت از شهریورماه سال گذشته به آن توجه ویژه‌ای شد.
او با اشاره به ‌این موضوع که هزینه درمان ناباروری بسیار گزاف است، اظهار داشت: از زمستان سال گذشته مبلغ 950 میلیون تومان به ‌این خدمت اختصاص یافته و مادران باردار تا 2 سال و کودکانی که با بهره‌گیری از خدمات درمان ناباروری به دنیا آمده‌اند تا سن 5 سالگی از بیمه رایگان بهره‌مند می‌شوند. او در بخش دیگری از سخنانش از اصحاب رسانه به عنوان تأثیرگذارترین اقشار جامعه در حوزه فرهنگ‌سازی یاد کرد و با تبریک هفته خبرنگار افزود: در حوزه درمان و سلامت و پوشش‌های بیمه‌ای به فعالیت و اطلاع‌رسانی اصحاب رسانه نیاز ویژه‌ای داریم.
مدیرکل بیمه سلامت فارس در ادامه افزود: با حذف ارز ترجیحی در کشور 50 درصد از داروها تا 60 درصد دچار افزایش نرخ شد و درصد کمی ‌افزایش 120 درصدی یافتند.
دکتر جعفرپور با اشاره به ‌این موضوع که درآمد ناشی از حذف ارز ترجیحی در حوزه دارو به بیمه‌ها پرداخت می‌شود تا خدمت‌رسانی مطلوب‌تری به جامعه داشته باشند، اظهار داشت: در استان فارس بیش از 2 میلیون و هفتصد هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که بیماران خاص جمعیتی معادل 7 هزار نفر هستند. وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: آزمون وسع که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت می‌گرفت، حذف شده است و تا سه ماه آینده بیمه سلامت ‌این آمادگی را دارد که افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای قرار ندارند را به صورت رایگان بیمه کند.
این مقام مسئول افزود: بیمه سلامت استان فارس با 185 هزار نفر از طریق ارسال پیامک و تماس تلفنی ارتباط برقرار کرده تا از برخورداری از بیمه سلامت رایگان اطلاع یابند که از‌ این تعداد 140 هزار نفر به ‌این سازمان مراجعه کرده‌اند. مدیرکل بیمه سلامت فارس در بخش دیگری از سخنانش به حمایت از پزشکان خانواده و بیماران اشاره کرد و افزود: به منظور پرهیز از خدمات القایی، قرارداد بیمه سلامت با پزشکان منعقد می‌شود و پزشکان با توافقی که با درمانگاه انجام می‌دهند، درصدی را به درمانگاه می‌پردازند. دکتر جعفرپور پیرامون نسخه نویسی الکترونیک بیان کرد: همه پزشکان تحت قرار داد بیمه سلامت از طرح نسخه نویسی الکترونیک استفاده می‌کنند. اما متأسفانه پزشکانی که با‌ این سازمان قرارداد ندارند از طرح سودمند نسخه نویسی الکترونیک سرباز می‌زنند.
او در ادامه از توسعه چتر بیمه سلامت در استان خبر داد و گفت: تعداد 120 داروخانه جدید به داروخانه‌های تحت قرار داد بیمه سلامت افزوده شده و شمار آن‌ها در سطح استان به 700 عدد رسیده است. وی در بخش پایانی سخنانش گفت: با اجرای طرح الکترونیک نسخه نویسی، مدت زمان پرداخت بدهی به مراجع درمانی کاهش قابل ملاحظه‌ای یافته و امیدواریم با اتخاذ‌ این راهکار با استقبال بیشتری از سوی مراکز درمانی برای انعقاد قرارداد مواجه شویم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی