[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

افزایش خطر سرطان با کمبود نوعی ویتامین در برنامه غذایی، روزنامه شیراز نوین

طبق تحقیقات صورت گرفته توسط متخصصان، اطلاعات جدیدی در مورد ارتباط ویتامین «ب» و سرطان ارائه شده است که باعث پیشرفت‌های چشمگیری در ‌این زمینه گردیده است.
به گزارش نمناک، دفعه بعدی که تصمیم داشتید برای وعده غذایی خود برنامه بریزید؛ باید مطمئن شوید که عادت غذایی سالمی ‌را در پیش گرفته‌اید تا به بدن‌تان آسیبی وارد نشود. یکی از بهترین عادات ‌این است که وعده غذایی را انتخاب کنید که سرشار از فولات و دیگر انواع ویتامین‌های B باشد، به دلیل مهمی‌که در ادامه ‌این بخش از بهداشت و سلامت نمناک خواهید خواند.
اهمیت ویتامین «ب» و فولات در تغذیه
این ویتامین‌ها باعث می‌شوند که شما احساس سلامت و جوانی بیشتری داشته باشید و چنانچه ‌این دو ماده به‌اندازه کافی در رژیم غذایی‌تان وجود نداشته باشند، حتی خطر ابتلا به سرطان هم افزایش پیدا می‌کند.
مواد غذایی سالم
کمبود بعضی از مواد مغذی عاملی برای مشکلات مختلف؛ اعم از مشکلات کروموزومی ‌است که ویتامین‌های «ب» جزو ‌این دسته از مواد مغذی محسوب می‌شوند. کمبود آن‌ها باعث مشکلات سوخت و ساز، سوء تغذیه و التهابات بدن خواهد شد.
فولات، ویتامین ب 6 و ویتامین ب12 نقش مهمی ‌در سنتز ویتامین‌‌های دیگر در بدن دارند که اگر به‌اندازه کافی استفاده نشوند، آسیب بدنی اتفاق می‌افتد و در نهایت منجر به سرطان خواهد شد؛ البته باید مراقب باشید که در مصرف بعضی از ویتامین‌ها هم زیاده‌روی نکنید.
به عنوان مثال تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف بیش از حد فولیک اسید می‌تواند خود عاملی برای سرطان باشد؛ پس حد تعادل را فراموش نکنید و یک رژیم گیاهی مناسب سرشار از ویتامین «ب» داشته باشید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی