[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

اصولگرایان در پی لاریجانی و ناطق نوری، روزنامه شیراز نوین

نامه نیوز: عضو فراکسیون اصولگرایان ولایی مجلس بر این عقیده است که اصولگرایان باید راهبرد و تاکتیک‌های خود را منطبق بر خواسته‌های رهبری قرار دهند تا بتوانند موفق عمل کنند.
محمدعلی پورمختار، نماینده اصولگرای مجلس در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه در جریان اصولگرایی اراده برای جذب آقای ناطق نوری برای رهبری این جریان وجود دارد، خصوصاً بعد از چند ناکامی پی در پی در جریان راست، گفت: بنده آقای ناطق را جزء جریان اصولگرایی می‌دانم، آقای ناطق نوری همان آقای ناطق سال 76 است که با آقای خاتمی رقابت کرد؛ منتها بعضاً تاکتیک‌ها و روش‌ها و دیدگاه‌ها عوض می‌شود، اما هویت افراد عوض نمی‌شود، هویت واقعی آقای ناطق حفظ جریان انقلاب است.
وی اظهار داشت: در حال حاضر آقای ناطق به دلیل اینکه می‌خواهند در مباحث سیاسی اثرگذارتر باشد تصمیم به استعفا از دفتر بازرسی رهبری را گرفته‌اند. حضور آقای ناطق در مسئولیت بازرسی دفتر مقام معظم رهبری طبیعتاً محدودیت زیادی را برای حضور وی در مسائل سیاسی ایجاد می‌کرد، اما اکنون می‌تواند به راحتی به مسائل سیاسی ورود کند و یک جریانی را هدایت کند.
نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ با بیان اینکه جریان اصولگرایی همانند جریان اصلاح طلبی گستره دارد و گستره این جریان مختلف و متفاوت است، خاطرنشان کرد: اینکه آقای ناطق رهبری این جریان را به عهده بگیرد، باید به شور اصولگرایان گذاشته شود و بررسی شود که آیا آقای ناطق می‌تواند خواسته‌ها و اهداف اصولگرایان را برآورده کند یا نه؟
وی با اشاره به نقش علی لاریجانی در جریان اصولگرایی گفت: آقای لاریجانی نقش اثرگذار خود را دارد و همانند آقای ناطق این ظرفیت را برای رهبری جریان اصولگرا دارد، اما در این مورد نیز نیاز به گفت‌وگو و روشنگری داریم.
عضو فراکسیون ولایی بیان کرد: برای اینکه ما در این موقعیت موفق شویم باید به یک تفاهم و توافق در اصلاح روش‌ها برسیم؛ چه جریان پایداری و چه جریان‌های دیگر همانند مؤتلفه، رهروان و بچه‌های حزب‌اللهی‌ها و جریان انقلاب حتماً باید مسائل را با هم آسیب شناسی و ارزیابی کنند و با راهبردهای که رهبری تعیین می‌کند منطبق کنند. اگر ما صددرصد به موضوعاتی که رهبری تعیین می‌کند وفادار باشیم، بسیاری از جریانات دیگر را نیز جذب خواهیم کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی