[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

استاندار فارس : رفع نواقص ورزشگاه پارس توسط صنایع مختلف انجام می‌شود، روزنامه شیراز نوین

در بازدید مسئولان ارشد استانی از ورزشگاه پارس شیراز، مسئله خلع پیمانکار چمن ‌این ورزشگاه و همچنین تأمین منابع مالی برای رفع نواقص جهت برگزاری مسابقات لیگ، مطرح شد.
محمدهادی‌ایمانیه استاندار فارس، محمدمهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی‌ و حیدر صفرپور مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان، از پروژه بزرگ ورزشگاه 50 هزار نفری پارس شیراز بازدید کردند.
مدیرکل ورزش  استان از خلع پیمانکار چمن ‌این ورزشگاه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تصمیم در خصوص پیمانکار در حال ورود به فاز قانونی است و تأمین دلیل برای خلع وی انجام شده است.
صفرپور افزود: متأسفانه در قراردادی که سال گذشته با‌ ایشان بسته شده، هفتاد درصد از کل قرارداد، 34 روز پیش از شروع کار به وی پرداخت شده و همین مسئله باعث بروز مشکلاتی در تصمیم گیری‌های ما شده است.
استاندار فارس نیز در خصوص رفع نواقص ورزشگاه، خطاب به مدیرکل ورزش فارس گفت: در اسرع وقت تمامی ‌نواقص را در قالب گزارشی به من بدهید و در آن قید کنید که هر مورد نواقص، چقدر پول می‌خواهد و اگر ‌این پول تأمین شود، چقدر زمان برای رفع آن لازم است.
ایمانیه افزود: من مجبورم برای تک تک ‌این نواقص، با مدیران صنایع استان جلسه بگذارم و به هر یک بگویم یک مورد را به عهده گرفته و به سرانجام برسانند تا در نهایت بتوانیم آن استانداردهای حداقلی برای برگزاری مسابقات لیگ را کسب کنیم.
اما کارشناس فنی اداره کل ورزش و جوانان در خصوص اشکالات زمین چمن، توضیحاتی را ارائه داد و گفت: آزمایش خاک چمن نشان می‌دهد که آلایندگی خاک استفاده شده، 72 درصد بیشتر از حد مجاز است.
یگانه افزود: دو دلیل برای به نتیجه نرسیدن ‌این چمن وجود دارد؛ اول ‌این که آهک زیادی در خاک استفاده شده وجود دارد و دوم ‌اینکه دو نوع بذر در آن به کار رفته. هر دو نوع چمن به کار رفته، گرمسیری بوده اما یکی از آن‌ها مقاومت لازم را ندارد که باعث زردشدگی در برخی قسمت‌ها شده است. یعنی بذر نامناسبی استفاده شده که باعث می‌شود چمن با کمی‌ سرما یا گرما، خشک و زرد شود.
ورزشگاه پارس شیراز در اردیبهشت سال 1396 رسماً افتتاح شد اما طی ‌این 5 سال هرگز نتوانسته شرایط مطلوبی برای میزبانی از مسابقات فوتبال را داشته باشد. در تابستان 1400 و با صعود تیم فجر شهیدسپاسی به لیگ برتر، مسئولان وقت ورزش فارس برای بازسازی ‌این مجموعه به تکاپو افتادند اما علی رغم وعده‌های متوالی پیمانکار زمین چمن و مدیرکل وقت ورزش و جوانان، ‌این ورزشگاه هرگز برای برگزاری هیچ یک از دیدارهای فجرشهیدسپاسی در لیگ برتر آماده نشد.حالا فجرشهیدسپاسی به لیگ دسته اول فوتبال کشور سقوط کرده و از ابتدای شهریورماه، بازی‌های فصل جدید خود را آغاز خواهد کرد اما به نظر نمی‌رسد که ورزشگاه پارس حتی برای ‌این فصل هم توانایی میزبانی از دیدارهای ‌این تیم را داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی