[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

افول ورزش فارس زیر سایه وعده‌ها، روزنامه شیراز نوین

جذب سرمایه‌گذار راه‌حلی برای تکمیل ورزشگاه‌های نیمه‌کاره‌ فارس و سپردن آن‌ها به بخش خصوصی است که وظیفه ‌این امر را مسئولان ورزش استان برعهده دارند.
به گزارش ‌ایلنا، حیدرصفرپور دی‌ماه ۱۴۰۰ که روی کار آمد فکرش را نمی‌کرد که در ‌این مدت کم، ورزش استان به خصوص فوتبال فارس ‌این چنین به زوال برود و روزهای افولش دوباره تکرار شود که بیراهه نیست اگر بگوییم «تلخ‌ترین سال فوتبالی فارس» رقم خورد.
فوتبالی که حالا طرفداران تیم ریشه‌دار زردپوشان شیرازی باید بازی‌هایش را در لیگ یک تماشا کنند و حسرت ‌این را بخورند که اگر تیم‌شان می‌توانست بازی‌های حساس خانگی‌اش را در شیراز و میان آن‌ها برگزار کند، شرایط به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.
شاید اگر مسئولان آن زمان که وعده و وعیدهایی را در طول برگزاری مسابقات لیگ برتر برای تکمیل ورزشگاه‌ها و زمین چمن می‌دادند به آن جامه عمل می‌پوشاندند؛ فجرشهیدسپاسی در جایی که اکنون ‌ایستاده قرار نداشت.
آن زمان که حمایت مالی از تیم‌های فوتبالی و پرطرفدار شهر فقط در حد چند میلیون تومان خلاصه می‌شود؛ امتیاز تیم پرطرفدار قشقایی هم به چادرملو یزد می‌رود تا آب سردی بر پیکره فوتبال شیراز ریخته شود.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس آن زمان که روی کار آمد «ورزشگاه پارس را نگین استان نامید» اما‌ این را هم گفت که ‌این ورزشگاه ۵۰‌ ایراد دارد و وعده بهره‌برداری کامل آن را براساس دستور وزیر ورزش و پیگیری استاندار در هفته دولت داد.
چندماه بعد از آن و با نزدیک شدن به هفته دولت صفرپور در نشستی دیگر از بدقولی پیمانکار در تحویل چمن ورزشگاه پارس خبر داد و ماجرا را‌ این چنین شرح داد «پیمانکار از ما فرصت خواسته تا پایان اردیبهشت‌ماه ‌این کار را انجام دهد که ‌این اتفاق نیفتاد، بعد از آن گفتند در تابستان گرما عامل خرابی چمن است و در زمستان هم سرما! ‌این سؤال پیش می‌آید که پس در خوزستان یا تبریز چطور چمن را نگهداری می‌کنند؟ اگر قرار باشد روال کار به ‌این شکل باشد، هیچ گاه به نتیجه نمی‌رسیم. همین امروز هم‌ این چمن به وضعیت مطلوبی نرسیده و قابلیت تحویل موقت هم ندارد. بنابراین روند قانونی کار در حال انجام است تا ان‌شاالله تصمیم جدیدی برای ‌این پروژه بزرگ و مهم ورزشی استان گرفته شود.»
این بدقولی‌ها البته در خصوص ورزشگاه شهید سلیمانی هم به همین روال پیش رفت، تا آنجا که مدیرکل ورزش و جوانان فارس بعد از گذشت یک سوم از سال گفته بود «تا به امروز هنوز یک ریال اعتبار در جهت حمایت از هیئت‌های ورزشی شهرستان‌ها دریافت نکرده‌ایم و ‌این معضل کلانی است که با آن مواجه‌ایم.»
صفرپور ‌این موضوع را هم یادآور شده بود که «در شرایط فعلی امروز بیش از ۲ هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های ناتمام در سطح استان اعتبار نیاز داریم و در ‌این راه نیازمند همراهی بیشتر نمایندگان مجلس هستیم.»
نماینده شیراز و زرقان در مجلس اما معتقد است کسانی که به مردم وعده‌های دروغ می‌دهند و در افتتاحیه ورزشگاه‌های پارس و شهید سلیمانی به مردم فارس خیانت کرده‌اند، باید بازخواست شوند.
علیرضا پاک فطرت در گفت‌وگو با ‌ایلنا می‌گوید: صدا‌و سیما و دستگاه‌هایی که در زمان ‌این دو ورزشگاه بر طبق شادی کوبیدند و آن را در بوق و کرنا کردند الان باید پاسخگو باشند که چه بر سر زیرساخت‌های ورزش استان آورده‌اند؛ ورزش فارس بازیچه گروه‌های سیاسی شده است به گونه‌ای که در چهار سال گذشته ۳ استاندار در فارس تغییر کرده است و در ‌این میان نظارت کافی بر اداره کل ورزش و جوانان وجود نداشته است.
وی برخلاف صحبت‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان می‌گوید: نمایندگان مجلس تاکنون از هیچ کمکی به اداره کل ورزش و جوانان فارس دریغ نکرده‌اند و بودجه‌ای که اداره کل ورزش و جوانان برای بهره‌برداری از استادیوم‌های ناتمام عنوان می‌کنند مبالغ نجومی ‌است که با بودجه ناچیز دولت کار به جایی نخواهند برد.
پاک فطرت به هزینه‌های جاری سازمان‌ها و مشکلات پرداخت حقوق پرسنل اداره‌ای مثل ورزش و جوانان اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: جذب سرمایه‌گذار راه‌حلی برای تکمیل ‌این ورزشگاه‌ها و سپردن آن به بخش خصوصی است که وظیفه ‌این امر را مسئولان ورزش استان برعهده دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی