[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

اشتغال خرد در رأس امور است ، روزنامه شیراز نوین

 شهرام شاهد- گروه خبر 
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) فارس گفت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) فارس حدود هشت‌هزار و ۲۰۰ مصوبه اشتغال خرد در سطح استان فارس دارد و توانمندسازی خانواده‌ها در اولویت ما قرار دارد.
حسین پورنورعلی در نشست صمیمی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه، روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبریک عرض کرد و گفت: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند و نقش ارزنده‌ای برای پوشش خبری و پیگیری مسائل و مشکلات مردم دارند.
او با اشاره به فعالیت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حوزه اجتماعی، گفت: همچنین بنیاد ۱۵ خرداد اخیراً به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) الحاق شد و در حوزه سلامت فعالیت می‌کند.
وی اضافه کرد: بنیاد احسان از سال ۹۷ عمده فعالیت خود را شروع کرده و در حوزه اجتماعی در سطح خرد فعالیت می‌کند و در بحران‌ها به کمک به نیازمندان می‌شتابد و حوزه توزیع بسته‌های معیشتی را در بر می‌گیرد.
پورنورعلی تأکید کرد: بنیاد برکت حدود هشت‌هزار و ۲۰۰ مصوبه اشتغال خرد در سطح استان دارد و در حوزه‌های بهزیستی نیز ورود می‌کنیم.
وی ادامه داد: توانمندسازی خانواده‌ها در اولویت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان است و گروه‌های جهادی در اجرای برنامه‌های این ستاد نقش مهمی دارند و قابل اعتماد بودن، اخلاص و سرعت عمل جبهه‌های جهادی از ویژگی‌های منحصر به فرد آنهاست. مدیرکل اجرایی ستاد فرمان امام(ره) در ادامه از اعزام زائر اولی‌ها به کربلای معلی به صورت رایگان از خانه‌های محلات در سطح کلان‌شهر شیراز خبر داد و بیان کرد: همچنین با همکاری گروه‌های جهادی در محلات محروم، از جمله سلطان آباد و... خدمات دندانپزشکی به صورت رایگان ارائه می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در آستانه سال تحصیلی جدید نیز با پویش مشق احسان ۱۲هزار بسته لوازم التحریر در بین اقشار کم بضاعت استان توزیع می‌شود. این مقام مسئول در استان فارس با اشاره به سیلاب اخیر در مناطق جنوبی استان گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در بحران‌ها در کنار مردم بوده است و خواهد بود. در حادثه سیل اخیر نیز پس از اعلام وقوع سیل، با همکاری گروه‌های جهادی از مناطق سیل‌زده بازدید به عمل آورده شد و بر اساس میزان خسارت به منازل مسکونی، اولویت‌بندی انجام گرفت.در همین راستا امدادها در ۳ مرحله انجام خواهد گرفت. در مرحله اول با ارسال اقلام امدادی شامل کف‌کش و لجن‌کش، بیل، چکمه، کارواش و اقلام غذایی فوری و آب معدنی به مناطق سیل زده، مرحله دوم با ارسال بسته‌های غذایی و در مرحله سوم تأمین بخشی از اقلام لوازم خانگی آسیب دیده از سیل و دام‌های تلف شده، انجام خواهد گرفت. پورنورعلی اعلام کرد: طبخ و توزیع ۴۰هزار پرس غذای گرم از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان بوده است. 
گفتنی است در پایان این مراسم از فعالان حوزه رسانه استان فارس با اهدای لوحی، تقدیر به عمل آمد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی