[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

مدیرکل بنیاد مسکن فارس: پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در جنوب فارس شاخص‌ساز است، روزنامه شیراز نوین

عطاءالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با بهادر اسفندیاری فرماندار شهرستان خنج، با تأکید بر اینکه همه ظرفیت‌های قانونی برای پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن به کار گرفته می‌شود، افزود: خوشبختانه با همراهی فرمانداران شهرستان‌های جنوبی فارس، این طرح در مناطق جنوبی فارس شاخص ساز شد و پیشرفت‌های این طرح در جنوب فارس قابل توجه است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، زمانی در این نشست که با حضور معاونان بنیاد و بیژن جمشیدی سرپرست بنیاد مسکن شهرستان خنج ترتیب یافت، بر لزوم پیگیری روند و پیشرفت فیزیکی طرح نهضت ملی و دیگر پروژه‌های عمرانی شهرستان خنج تأکید کرد و گفت: موضوع پیگیری آورده متقاضیان مسئله ای است که باید به صورت روزانه به آن پرداخت و در نشست‌های مشترک فرمانداران و مسئولان بانک‌ها و همچنین با برنامه ریزی بنیاد مسکن شهرستان‌ها این موضوع در اولویت قرار گیرد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در ادامه برخی از ویژگی‌های نهضت ملی مسکن را برشمرد و افزود: بخش مسکن معمولاً به عنوان موتور محرک اقتصاد عمل می‌کند و مسکن به عنوان یک کالای دووجهی در اقتصاد نقش بازی می‌کند و از معدود کالاهایی است که هم جنبه مصرفی و هم جنبه سرمایه‌ای دارد. یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که مناطق شهری استان فارس با آن مواجه است، بالا بودن درصد خانوارهای اجاره‌نشین نسبت به میانگین کشوری است. طرح نهضت ملی مسکن فرصتی برای خانه دار شدن طیف وسیعی از جمعیتی است که هم اکنون
اجاره نشین هستند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با اشاره به اینکه بالاترین رقم هزینه‌ها در سبد خانوار را هزینه مسکن تشکیل می‌دهد، به موضوع تفویض اختیار وزیر مسکن به استانداران برای پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن در استان‌ها پرداخت و گفت: این موضوع فرصت مناسبی است که با تأکید و توجه به استعدادهای تولید مسکن در استان فارس و پیگیری آن در شهرستان‌ها، فرمانداران بتوانند زمینه‌های توسعه طرح نهضت ملی مسکن را ایجاد کنند.
اسفندیاری فرماندار شهرستان خنج نیز در این نشست با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن بر لزوم استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی برای پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن تأکید کرد و اجرای این طرح در شهرستان خنج را نویدبخش خانه‌دارشدن طیف وسیعی از 
جمعیت دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی