[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

بازنگری طرح هادی روستای خانه خمیس شهرستان شیراز ، روزنامه شیراز نوین

بازنگری طرح هادی 
روستای خانه خمیس شهرستان شیراز 

نشست کارشناسی و هماهنگی بازنگری طرح هادی روستای خانه خمیس از توابع بخش سیاخ دارنگون شهرستان شیراز با حضور دهیار روستا و مشاور طرح در محل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیراز برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مسعود صف شکن مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز در حاشیه این نشست با بیان اینکه بازنگری طرح‌های هادی فرصتی برای رشد و توسعه روستایی و محرومیت زدایی از این مناطق است، افزود: بخش سیاخ و دارنگون شیراز قابلیت‌هایی مضاعف در توسعه و محرومیت زدایی دارد و باید از همه ظرفیت‌های موجود برای توسعه دوچندان این منطقه استفاده کرد.
صف شکن برخی از اهداف بازنگری در طرح‌های هادی روستایی را برشمرد و گفت: در پایان افق ده‌ساله طرح‌های هادی روستایی و به دنبال تحولات جمعیتی و تغییر شرایط مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و کالبدی روستاها، طرح‌های تهیه‌شده نیازمند بازنگری و بهنگام‌سازی می‌باشند.
وی ادامه داد: در جریان روند تهیه این طرح‌ها، ضمن نقشه برداری مجدد و انجام مطالعات آماری و میدانی، کلیه اطلاعات روستاها بهنگام گردیده و بر مبنای شرایط جدید، برای یک دوره ده‌ساله دیگر برنامه ریزی و طراحی می‌شوند.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز اهداف موردنظر طرح‌های مذکور را یادآور شد و گفت: ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تأمین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، هدایت وضعیت فیزیکی روستا و ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و خدمات محیط زیستی از جمله این اهداف است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی