[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

بخش خصوصی مؤسس شهرک صنعتی شود ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با بیان اینکه این شرکت علاوه بر حمایت از ایجاد شهرک‌های صنعتی دولتی، از ایجاد شهرک‌های صنعتی غیردولتی نیز حمایت می‌کند، گفت: بر اساس قانون صدور جواز تأسیس و پروانه بهره برداری شهرک‌های غیردولتی در استان فارس برعهده این شرکت قرار دارد. سید مصطفی هاشمی در بازدید از اراضی در نظر گرفته شده برای شهرک صنعتی غیردولتی در پاسارگاد گفت: تاکنون مجوز ۸ شهرک صنعتی غیردولتی در این استان صادر شده است که از این تعداد سه شهرک صنعتی پروانه بهره‌برداری دریافت کرده اند.
وی افزود: ایجاد شهرک‌های صنعتی غیردولتی در راستای تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی و با هدف استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های استقرار واحدهای صنعتی در قالب شهرک‌های صنعتی غیردولتی انجام می‌شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با بیان اینکه بر اساس قانون، مجوز تأسیس و پروانه بهره برداری شهرک‌های صنعتی غیردولتی توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی شهرک‌های صنعتی صادر می‌شود، تصریح کرد: بر اساس قانون، بخش خصوصی می‌تواند برای ایجاد شهرک‌های صنعتی غیردولتی سرمایه گذاری کند. هاشمی با بیان اینکه ایجاد شهرک‌های صنعتی غیردولتی در راستای سیاست‌های دولت مبنی‌ بر تقویت و حمایت از مشارکت بخش خصوصی است، افزود: ایجاد این شهرک‌های صنعتی در چهارچوب قوانین و مقررات موجود انجام می‌شود. وی با اشاره به اینکه شهرک‌های صنعتی غیردولتی نیز از مزایای شهرک‌های دولتی بهره‌مند می‌شوند، اما امور نحوه واگذاری زمین در آن‌ها برعهده بخش خصوصی است، اضافه کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز نقش نظارتی خود را در این مورد بر اساس قانون انجام خواهد داد. در این بازدید مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ضمن بررسی اراضی موردنظر، در خصوص شرایط صدور جواز تأسیس و پروانه بهره برداری شهرک‌های غیردولتی مواردی را به سرمایه‌گذاران طرح ارائه داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی