[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

۱۲۵ بیمار کرونایی در یک روز بستری شدند ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی‌ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز دوشنبه، بیست‌و‌چهارم مرداد ۱۴۰۱ اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۰۶ هزار و ۱۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۹ هزار و ۹۳۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.
وی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۹۵ هزار و ۲۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۷ هزار و ۸۴۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۰ هزار و ۹۹۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۲ هزار و ۹۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.
به گفته وی، با بستری ۱۲۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۶۳۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
پاریزی اضافه کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۸۱ نفر رسید. همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۸ هزار و ۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۲۱ هزار و ۷۰۷ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۸ هزار و ۴۱ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۴ هزار و ۵۹۹ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۲ هزار و ۱۲۵ دوز نوبت سوم و ۹۶ هزار و ۹۴۲ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی