[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

برگزاری«پویش مردمی ‌هر روز یک زباله از روی زمین برداریم»در شیراز، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل محیط زیست فارس گفت: «پویش مردمی ‌هر روز یک زباله از روی زمین بر‌داریم» با همکاری مجمع خیّرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز و سازمان مدیریت پسماند شهرداری برگزار می‌شود.
به گزارش مهر، عطا پورشیرزاد، گفت: بر اساس آمار سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز، در کلان‌شهر شیراز روزانه بیش از یک هزار تن زباله تولید می‌شود و با توجه به فعالیت یک هزار و ۵۰۰ پاکبان در سطح شهر، برای جمع‌آوری زباله‌ها، علاوه بر هزینه‌های هنگفت، با این حجم از زباله چهره شهر نیز نازیبا می‌شود.
او ادامه داد: از این رو اداره کل حفاظت محیط زیست فارس با حمایت معنوی از «پویش مردمی ‌هر روز یک زباله از روی زمین بر داریم» در کنار مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز و همچنین سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز و با یاری گرفتن از مشارکت مردمی، در تلاشند تا چهره زیبای شهر بیش از پیش رخ نمایان کند.
مدیرکل محیط زیست فارس افزود: یکی از شیوه‌های مهم فرهنگ‌سازی در جامعه همراه کردن کودکان با آموزش صحیح و استمرار آن در بین این آینده سازان است که قطعاً باعث نهادینه شدن فرهنگ محیط زیستی در نسل‌های آتی خواهد شد.
پور شیرزاد افزود: همه شهروندان می‌توانند علاوه بر مشارکت در این طرح، از برداشتن زباله‌ها از روی زمین و یا نریختن زباله در سطح شهر، ۲ قطعه عکس یا ۳۰ ثانیه فیلم تهیه کنند و برای شرکت در مسابقه ماهیانه شرکت‌کنندگان در پویش به شماره واتساپ ۰۹۹۲۴۹۸۰۰۴۷ سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز ارسال کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی