[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

شب آرام خریدهای تابستانی سرخابی در انتظار رونمایی از ستاره‌های جنجالی، روزنامه شیراز نوین

9 بازیکن تازه‌وارد استقلال و پرسپولیس ناکام در درخشش در هفته نخست رقابت‌های فصل جدید لیگ برتر بودند.
به گزارش فوتبال 360، هفته نخست فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی به اتمام رسید که هنوز تیم‌ها فرصت فعالیت در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه را دارند و زمان پایان کار نقل‌وانتقالات، پایان مردادماه اعلام شده است. البته که بسیاری از تیم‌های لیگ به فعالیت خود در بازار نقل‌وانتقالات پایان داده و بعید به نظر می‌رسد که در 10 روز باقی‌مانده، نقل‌وانتقالات مهمی ‌به‌ثبت برسد، به ویژه برای سرخابی‌های پایتخت که روزهای پرخبری را در بازار تابستانه پشت سر گذاشتند.
ریکاردو ساپینتو و یحیی گل‌محمدی در هفته نخست فصل جدید لیگ برتر به برخی از بازیکنان تازه‌وارد خود میدان دادند اما نه استقلال توانست در خانه طعم پیروزی را بچشد و نه سرخ‌پوشان پایتخت در اصفهان به 3 امتیاز رسیدند تا هفته اول رقابت‌ها برای خریدهای جدید دو تیم که به میدان رفتند، با موفقیت به پایان نرسد.
لوکادیا معادلات را تغییر می‌دهد؟
علیرضا بیرانوند، گیورگی گولسیانی، دانیال اسماعیلی‌فر، سروش رفیعی و سعید صادقی بازیکنانی بودند که از ابتدا برای پرسپولیس به میدان رفتند. بیرانوند در اصفهان و در شرایطی که خطر جدی دروازه تیمش را تهدید نکرد، موفق به ثبت کلین‌شیت شد و گولسیانی هم نمایش متوسطی از خود نشان داد و اسماعیلی‌فر، رفیعی و صادقی هم در تهدید و فروپاشی دروازه ذوب‌آهن ناکام بودند.
محمدمهدی احمدی دفاع چپ سرخ‌پوشان هم 20 دقیقه برای تیمش به میدان رفت که نتوانست گره‌گشا باشد. مرتضی پورعلی‌گنجی و یورگن لوکادیا بازیکنانی هستند که از آن‌ها در ترکیب پرسپولیس رونمایی نشده و در هفته دوم احتمال حضورشان در جمع شاگردان یحیی گل‌محمدی برای دیدار با فولاد خوزستان وجود دارد. باید دید بعد از شکسته شدن طلسم مهاجم خارجی، آیا لوکادیا می‌تواند اولین گل سرخ‌پوشان در لیگ بیست‌ودوم را به‌ثمر برساند یا خیر.
در انتظار کاوه، محبی و قائدی
ریکاردو ساپینتو در شرایطی برای اولین‌بار ترکیب استقلال را در لیگ ایران چینش کرد که همه خریدهای تابستانی خود را در اختیار نداشت. سرمربی پرتغالی آبی‌پوشان پایتخت نام رضا میرزایی و سجاد شهباززاده را در ترکیب اصلی قرار داد که میرزایی نمایش نسبتاً خوبی از خود نشان داد اما شهباززاده ناکام در برآورده کردن انتظارات بود. پیمان بابایی دیگر خرید تابستانی استقلال هم در نیمه دوم به ترکیب تیمش اضافه شد اما حضور او هم نتوانست مانع شکست آبی‌ها در اولین گام از فصل جدید شود.
محمد حسینی، امید حامدی‌فر و محمدحسین زواری بازیکنانی بودند که در دیدار با سپاهان با نظر ساپینتو به میدان نرفتند، ضمن آن‌که هنوز مهدی قائدی، محمد محبی و کاوه رضایی مجوز بازی برای استقلال را ندارند و به نظر می‌رسد با صدور مجوز برای این سه بازیکن، ترکیب آبی‌ها برای انجام دیدار با ملوان دستخوش تغییرات مهمی ‌شود و باید دید اولین گل استقلال در فصل جدید سهم کدام بازیکن خواهد شد.
خریدهای تابستانی موفق هفته اول کدام بازیکنان بودند؟
رامین رضاییان در اولین بازی خود با پیراهن سپاهان توانست در نقش گلزن بدرخشد تا یکی از چهره‌های موفق هفته نخست قلمداد شود. در کنار او، محمد علی‌نژاد دیگر خرید تابستانی طلایی‌پوشان اصفهانی در نقش گل‌ساز برای سپاهانی‌ها درخشید تا دومین ستاره موفق تیم تحت هدایت ژوزه مورایس باشد.
رضا مهاجری با درخشش خریدهای تابستانی‌اش توانست در خانه به 3 امتیاز ارزشمند برسد، چرا که پیمان رنجبری مهاجم فصل گذشته پیکان، یک گل و یک پاس‌گل برای نفت در دیدار با مس کرمان به‌ثبت رساند، رضا دهقانی وینگر سابق تراکتور آماری مشابه رنجبری داشت و هم برای تیمش گل زد و هم گل ساخت و امیرحسین کریمی، ‌هافبک پیشین پدیده مشهد هم با شلیکی دیدنی توپ را برای سومین‌بار وارد دروازه مس کرمان کرد تا با نفتی‌ها با درخشش بازیکنان تازه‌وارد خود به 3 امتیاز شیرین دست پیدا کنند.
لوسیانو پریرا ستاره برزیلی کهنه‌کار شاغل در فوتبال ایران هم در اولین حضورش در ترکیب مس رفسنجان درخشان بود و توانست با ضربه سر دیدنی خود، تیمش را از شکست نجات بدهد و گل تساوی مس را در مصاف با نساجی به‌ثمر برساند. ریکاردو آلوز خرید پرسروصدای تراکتور برای تقویت خط‌هافبک سرخ‌پوشان تبریزی هم سازنده تک گل شاگردان بردیف در مصاف با گل‌گهر سیرجان برای محمد عباس‌زاده بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی