[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

مدیرعامل فجرشهیدسپاسی: هشتاد درصد شاکله تیم تغییر کرده است، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
لیگ دسته اول فوتبال کشور هفته گذشته قرعه کشی شد و طبق برنامه، نماینده شیراز در هفته اول میهمان تیم ون پارس نقش جهان اصفهان است، در هفته دوم میزبانی خیبر خرم آباد را بر عهده دارد و در هفته سوم در اهواز به مصاف استقلال خوزستان می‌رود.
فجرشهیدسپاسی پس از سقوط از رقابت‌های لیگ برتر، تغییراتی جدی را چه در کادر فنی و چه در بحث مدیریت شاهد بود. محمدحسین مفتاحی به عنوان یک مدیرجوان روی کار آمد و چندی بعد، یک مربی جوان را نیز به خدمت گرفت تا شاهد تحولاتی جدی در این باشگاه باشیم.
حالا و در فاصله حدود 10 روز تا آغاز رقابت‌ها، مدیرعامل این باشگاه امیدوارانه نسبت به آینده تیمش صحبت می‌کند: به لطف خدا سعی کردیم خیلی زود سرمربی تیم را مشخص کنیم و سپس شروع به تست‌گیری کردیم. یکی از نفراتی که در تست‌ها انتخاب شد، حالا عضو تیم اصلی است.
مفتاحی افزود : با نظر سرمربی، با بازیکن‌های خوبی که از فصل گذشته باقی مانده بودند، قرارداد دوباره بستیم و سپس طبق نیازهای سرمربی، آن نفرات خوبی را که احساس کردیم می‌توانند به تیم کمک کنند، اضافه کردیم. خب طبیعتاً تغییرات زیادی انجام شد و بالای 75 یا 80 درصد شاکله تیم تغییر کرد. طبق صحبت‌هایی که با سرمربی محترم داشتیم، این نفرات جذب شدند. ما تمرینات را ادامه دادیم و سپس برای آمادگی بیشتر، اردویی را در اصفهان برگزار کردیم و یک بازی دوستانه نیز برگزار کردیم. پس از آن تست ایفمارک را در تهران پشت سر گذاشتیم و یک بازی دوستانه هم در تهران انجام دادیم. این دو بازی دوستانه کمک زیادی به ما کرد، با وجود اینکه خیلی از نفرات فعلی را هنوز در اختیار نداشتیم.
مفتاحی گفت: سپس در شیراز نیز سه بازی دوستانه انجام دادیم و به لطف خدا و با درایت کادر فنی، تیم خوبی بسته شده. حدود 80 درصد پست‌ها نسبت به سال گذشته تغییر کرده و تیم رو به جلو کار می‌کند. اگر خدا بخواهد، جای هیچ نگرانی نیست. نکته مثبت تیم ما این است که زود کار را شروع کردیم و یکی از اولین تیم‌هایی بودیم که استارت کار را زدیم که این  می‌تواند در شروع لیگ خیلی به نفع ما باشد.
وی در خصوص قرعه کشی رقابت‌ها گفت: ما خیلی به این مسئله توجه نداریم که با چه تیم‌هایی در ابتدا بازی می‌کنیم اما امیدواریم شروع خوبی داشته باشیم و بتوانیم از ابتدا با قدرت وارد شویم.
مدیرعامل فجرشهیدسپاسی درباره هوادارانی که فصل گذشته دل آزرده شدند اما همچنان حامی‌تیم هستند، گفت: دست همه این عزیزان را به گرمی ‌می‌فشارم. هواداران سرمایه اصلی هر باشگاهی هستند و حق دارند نگران باشند. متأسفانه سال‌هاست تیم‌شان در آن جایگاه خوبی که باید، قرار نگرفته. اما ما یک راهی را شروع کردیم، پایه‌ها را به لطف خدا با انسان‌های شریف و دارای کارنامه راه‌اندازی کردیم و دوست داریم از همین تیم‌های پایه به تیم اصلی بازیکن تزریق شود. امیدوارم همه حمایت کامل را از تیم داشته باشند و از طرفی هم صبوری کنند. من به همه قول می‌دهم که شرایط روز به روز بهتر شود و آن حس خوبی که نیاز است به جامعه تزریق شود، با دعای خیر مردم، کمک‌های مسئولان و حمایت هواداران در ورزشگاه، انجام خواهد شد و فجر به جایگاه اصلی خود در فوتبال کشور بازمی‌گردد.
به گزارش شیراز نوین، رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور از روز شنبه 5 شهریورماه با حضور 18 تیم آغاز خواهد شد و با فروش امتیاز قشقایی، فجر تنها نماینده شیراز در این رقابت‌ها خواهد بود.
استان خوزستان با سه تیم استقلال خوزستان، شاهین بندرعامری و استقلال ملاثانی، بیشترین نماینده را در این دسته دارد. استان‌های کرمان(آرمان گهر سیرجان و مس شهربابک) و گیلان(شهرداری آستارا و چوکای تالش) تنها استان‌های دو تیمه در این دسته هستند و سایر استان‌ها یک تیم دارند. استان یزد با تیم چادرملوی اردکان که امتیاز قشقایی را خرید، استان مرکزی با خوشه طلایی ساوه، استان بوشهر با پارس جنوبی جم، استان لرستان با خیبر خرم آباد، استان مازندران با رایکای بابل، استان تهران با سایپا، استان قزوین با شمس آذر قزوین، استان خراسان رضوی با شهر خودرو مشهد، استان فارس با فجرشهیدسپاسی شیراز، استان همدان با شهرداری همدان و استان اصفهان با ون پارس نقش جهان اصفهان در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت.
در پایان رقابت‌ها دو تیم نخست راهی لیگ برتر می‌شوند و  سه تیم انتهایی جدول به لیگ دسته دوم سقوط خواهند کرد.
استان فارس در لیگ دسته دوم فعلاً یک نماینده به نام ایمان سبز شیراز دارد اما ممکن است تیم‌های قشقایی و برق نیز در این دسته تیم داری کنند که وضعیت آن‌ها هنوز مشخص نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی