[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

واعظ آشتیانی: آقایان در کمیته بدوی فوتبال مصلحت اندیشی می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

نامزد حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال با انتقاد از روندی که بر جریان تأیید صلاحیت‌ها حاکم است، گفت: آقایان در کمیته بدوی فوتبال مصلحت اندیشی می‌کنند.
امیر رضا واعظ آشتیانی در خصوص اتفاقاتی که طی هفته‌های اخیر توسط کمیته بدوی انتخابات رخ داده و حتی نفراتی مثل وی از فرایند انتخابات کنار گذاشته شده‌اند، گفت: نمی‌دانم چرا تا امروز هیچ واکنشی از سوی کمیته اخلاق صورت نگرفته و این موضوع جای سؤال دارد. آشتیانی ادامه داد: شاید اگر بگویند اعتراض ما نسبت به آقای فلاحتی که حضور ایشان مصداق تعارض منافع است، تأیید شود یعنی کل انتخابات با مشکل رو‌به‌رو است. اگر آن را رد کنند قضاوت آن‌ها زیر سؤال می‌رود و اعتبار کمیته اخلاق و قضاتش زیر سؤال می‌رود. به نظر می‌رسد آن‌ها در واقع باید بین بد و بدتر یک گزینه را انتخاب کنند.
وی افزود: تأکید می‌کنم اگر بعد از انتخابات بخواهند علیه رئیس کمیته بدوی رأی صادر کنند یعنی تمام انتخابات فدراسیون مشکل دارد. من فکر می‌کنم سر چند راهی مانده‌اند. اگر هم بگویند اعتراض ما و امثال ما وارد نیست قضاوت آن‌ها زیر سؤال می‌رود. شاید علت این مسئله که کمیته اخلاق تا الان چیزی اعلام نکرده این است که آن‌ها نخواسته‌اند خللی در فرایند انتخابات به وجود بیاید در صورتی که پرونده روشن است و اصلاً نیازی به تحقیق ندارد.
قائم مقام اسبق سازمان تربیت بدنی همچنین گفت: اگر اسم اقدامات کمیته بدوی را جانبداری نگذاریم می‌شود گفت مصلحت اندیشی می‌شود اما مصلحت اندیشی به چه قیمتی؟ به این قیمت که حق زیر سؤال برود؟ معنی مصلحت اندیشی این نیست که حق کسی تضییع شود، مصلحت اندیشی یعنی اتفاق خاصی رخ ندهد که حق و عدالت زیر سؤال برود. برخی این گونه تعبیر می‌کنند که مصلحت اندیشی کردن یعنی منافع فرد یا گروهی تأمین شود فارغ از اینکه کسی استیفای حق داشته باشد.
وی در خصوص شایعاتی که هر روز در رسانه‌ها پیرامون تعلیق فوتبال و تهدید به این موضوع مطرح می‌شود گفت: این‌ها همه بهانه‌ای می‌شود برای مصلحت اندیشی. موضوعاتی را وسیله رفتن به سمت مصلحت اندیشی می‌کنند. در هر موضوعی فرایند سالم مهم است و باید به این موضوعات توجه کرد. با توجه به اینکه گفته‌اند پرونده ما کسری مدارک داشته اما افکار عمومی ‌متوجه شدند که ما چه گفتیم و حق با چه کسی بود. البته ما حتی موضوعی را که از ابتدا قبول نداشتیم را قبول کردیم ولی به شکایت ما که باید رسیدگی شود. این نمی‌شود که همه جا ما را بازنده کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی