[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

۸۶ بیمار کرونایی در وضعیت وخیم ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز سه شنبه بیست و پنجم مرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۰۷هزار و ۵۲۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۰هزار و ۶۱۸ بیمار مثبت شناسایی شده است. وی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۹۵هزار و ۷۹۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۸هزار و ۱۳۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۱هزار و ۷۳۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۲هزار و ۴۸۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با بستری ۱۰۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۸۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
پاریزی اضافه کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت‌هزار و ۸۳ نفر رسید. همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۳۸هزار و ۲۶۱ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۲۵هزار و ۷۱ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۲۸هزار و ۳۵۵ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۴هزار و ۸۳۰ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۶۲هزار و ۶۹۹ دوز نوبت سوم و ۹۹هزار و ۱۸۷ دوز یادآور واکسن بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی