[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

حریق کارخانه مهار شد، روزنامه شیراز نوین

حریق کارخانه مهار شد
حریق گسترده‌ کارخانه بسته‌بندی میوه در روستای کلستان با تلاش سه ساعته آتش‌نشانان شیراز مهار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، ساعت ۱۶:۲۶ دقیقه روز دوشنبه ۲۴ مردادماه، کارخانه بسته بندی میوه در جاده سپیدان، با سه سوله چهارهزار متری با کاربری تولید و بسته بندی میوه و صیفی‌جات، دچار حریق شده و به دلیل استعداد محیطی به سرعت گسترش یافته بود و دود ناشی از حریق تا چند کیلومتر قابل مشاهده بود. به دنبال اطلاع رسانی این حادثه توسط کارگران، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی، آتش نشانان پنج ایستگاه عملیاتی را به همراه تجهیزات مخصوص نظیر خودروهای حامل تجهیزات تنفسی، خودرو‌های اطفایی، آب‌رسان و پشتیبان به محل حادثه واقع در جاده سپیدان، روستای کلستان اعزام کرد. پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که حریق گسترده در سوله ۴۰۰۰ متری با کاربری تولید و انبار، با بیش از ۱۰ تن کارتن و سبد، تجهیزات بسته بندی، سردخانه و یک خودروی سواری رخ داده است.
با توجه به اینکه سقف و دیواره‌های بنا کاملاً ناپایدار شده و علاوه بر خطر ریزش ساختمان، هر لحظه احتمال سرایت حریق به دو سوله مجاور نیز وجود داشت، آتش نشانان با مدیریت دقیق حادثه به سرعت از چند جهت عملیات خود برای اطفای حریق را آغاز کردند و پس از سه ساعت تلاش موفق به مهار و اطفای کامل شعله‌های سرکش آتش شدند. 
 عملیات لکه گیری و تخلیه دود همچنان ادامه دارد و با توجه به گستردگی حریق، تشخیص علت وقوع آن نیازمند بررسی‌های بیشتر است. وقوع این آتش‌سوزی گسترده تنها موجب بروز خسارات مالی شد و خسارت جانی در پی نداشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی