[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

پشتیبانی حمل‌ونقل جاده‌ای از زائران اربعین، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس با اشاره به فراهم بودن شرایط برای انواع سفر زائرین اربعین حسینی (ع) گفت: برای افزایش سطح خدمات، ‌ایستگاه ویژه جابه‌جایی زائرین اربعین در پایانه‌های چهارگانه مسافری شیراز راه‌اندازی می‌شود. به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس، علیرضا راستیار گفت: هماهنگی و مقدمات لازم برای جابه‌جایی زائرین و مشتاقان سفر معنوی اربعین با همکاری دستگاه‌های مسئول و به‌ویژه بخش حمل‌ونقل استان انجام شده و ان‌شاالله همانند سال‌های گذشته، زائرین اربعین حسینی مشکلی برای سفر معنوی اربعین نخواهند داشت. رئیس کمیته حمل‌ونقل و سوخت ستاد اربعین حسینی (ع) استان اظهار داشت: جلسات کمیته حمل‌ونقل و سوخت ستاد اربعین استان فارس به صورت منظم در حال برگزاری است و تاکنون نیز هماهنگی‌های مناسبی بین دستگاه‌های مرتبط عضو ‌این کمیته برقرار شده و با پیگیری مصوبات ‌این کمیته قطعاً امسال شاهد افزایش سطح خدمات به زائرین محترم خواهیم بود.
وی با اشاره به لزوم آمادگی دستگاه‌های مسئول در بازه زمانی سفر اربعین گفت: بر اساس اعلام ستاد سفر اربعین کشور، طرح سراسری جابه‌جایی زوار اربعین حسینی از ۱۰ شهریور تا ۵ مهر به‌مدت ۲۷ روز اجرایی می‌شود و زوارالحسین (ع) از شهرهای محل سکونت خود به مرز‌های تعیین شده و بالعکس جابه‌جا می‌شوند.
علیرضا راستیار، رئیس کمیته حمل‌ونقل و سوخت ستاد اربعین حسینی (ع) استان خاطرنشان ساخت: تا پایان طرح اربعین سال‌جاری، ‌ایمن سازی تمامی ‌محورهای مواصلاتی استان در دستور کار راهداری قرار گرفته و از زمان شروع طرح علاوه بر آماده بودن راهدارخانه‌های موجود در مسیر، تمامی‌گشت‌های راهداری نیز فعال می‌گردند. مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از تمامی ‌ظرفیت ناوگان بخش حمل‌و نقل مسافر استان برای ارائه خدمات هرچه مطلوب‌تر به زائران اربعین حسینی(ع) بهره‌گیری می‌شود. راستیار یادآور شد: در ‌این ‌ایام از حدود ۹۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی در استان برای اجرای ‌این طرح استفاده خواهد شد و مرز شلمچه به عنوان مرز ورودی و خروجی ‌این استان اعلام شده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی