[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

بیماران خاص در مهلکه مرگ ، روزنامه شیراز نوین

 شهرام شاهد- گروه خبر 
 دکتر علیرضا پاک فطرت نماینده مردم شریف شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ‌با اشاره به ‌اینکه متأسفانه افزایش چند برابری قیمت داروها نسبت به سال گذشته مشکلات زیادی را برای بیماران خاص ‌ایجاد کرده است، می‌گوید: طرح دارو یار در مجلس هم مطرح شد که به تبع آن بیمه‌ها در زمان مقرر مطالبات داروخانه‌ها را واریز کنند.
وی با بیان ‌اینکه بیماران خاص نباید در دامان بیمه‌ها گیر کنند و برای تأمین هزینه‌های دارو مسیر طولانی را پشت سر بگذارند، می‌افزاید: متأسفانه داروخانه‌ها در حال حاضر به بیماران تالاسمی ‌و خاص عنوان می‌کنند که فاکتور داروهایی که خریداری کرده‌اند را تحویل بدهند و چشم انتظار پرداخت توسط بیمه‌ها بمانند که در نهایت ‌این بیماران باید حدود ۵ الی ۶ ماه منتظر هزینه‌ها از سوی بیمه بمانند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در ادامه با اشاره به ‌اینکه بیماران در ماه باید چندین مرتبه از داروها استفاده کنند، اظهار داشت: بازپرداخت طولانی هزینه‌ها توسط بیمه‌ها به بیماران باعث می‌شود تا بیماری بیماران خاص تشدید شود و ‌این در حالیست که بیماران علی‌الخصوص بیماران خاص باید در آرامش خاص باشند و هیچ دغدغه‌‌ای مانند تأمین دارو و هزینه‌های خرید دارو نداشته باشند.
رئیس سابق مجمع نمایندگان فارس بر لزوم تسریع و ارسال دارو به بیماران خاص توسط وزارت بهداشت تأکید کرده و می‌افزاید: قطعاً نباید هزینه دارو برای ‌این بیماران تجاری محاسبه شود و وزارت بهداشت نباید نرخ داروهای بیماران خاص را طبق دلار و ارز محاسبه کند. پاک فطرت با اشاره به ‌اینکه در قانون اساسی به موضوع درمان بسیار توجه شده است و متولیان علوم پزشکی و برنامه و بودجه نباید به دنبال سود و درآمدزایی باشند، ادامه می‌دهد: قطعاً بیمه‌ها باید نگاه درآمدزایی را از بیماران خاص بردارند و همواره تمام توجهشان را به خدمات‌رسانی به ‌این بیماران معطوف کنند.
نماینده شیراز و زرقان با بیان ‌اینکه علوم پزشکی باید به تعهداتش نسبت به تأمین داروی بیماران خاص عمل کند، می‌گوید:متأسفانه شرکت‌‌های خصوصی و خصولتی داروها مشکلاتی را برای بیماران در موضوع دارو ‌ایجاد کرده‌اند که در همین بخش نیاز است تا وزارت محترم بهداشت نظارتش را در ‌این بخش افزایش دهد.
وی با بیان ‌اینکه موضوع تأمین دارو یک نکته بسیار مهم است و در تأمین بودجه آن نباید تعلل شود، می‌افزاید: قطعاً موضوع مافیا دارو یک بحث جدی است که در ‌این بخش نیاز است تا دستگاه‌های نظارتی با دقت بیشتری به ‌این موضوع ورود کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی