[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

رزمایش جهاد دامپزشکی برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس گفت: رزمایشی تخصصی با عنوان جهاددامپزشکی، در ۱۸ منطقه از مناطق عشایرنشین فارس برگزار خواهد شد.
سرهنگ اسماعیل قزل سفلی سه‌شنبه ۲۵ مرداد به خبرنگاران گفت: رزمایش جهاد دامپزشکی با هدف اجرای برنامه‌های واکسیناسیون دام، سمپاشی، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی، دوره‌های آموزشی و توانمند سازی و ... با حضور دامپزشکان متخصص و جهادگر سراسر کشور به مدت ۳ روز برگزار خواهد شد.
او افزود: در ادامه ۲ رزمایش بزرگ با حضور جهادگران و گروه‌های جهادی در سطح استان با عنوان‌های اقتدار جهادگران و جهادگران فاطمی ‌برگزار شد و مورد استقبال گسترده‌ گروه‌های جهادی و آحاد مردم قرار گرفت و در ‌این رزمایش‌های خدمت‌رسانی حضور یافتند، لذا بر همین اساس و با توجه به جمع بندی‌هایی که انجام شد مقرر شد تا رزمایش‌های خدمت‌رسانی را با محوریت گروه‌های جهادی و به صورت تخصصی و مسئله محور اجرا کنیم.
رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت گروه‌های جهادی قشری که در سراسر استان سازماندهی و ساماندهی شده‌اند، رزمایش‌های تخصصی جهادی برنامه‌ریزی شده است و تا پایان سال هر کدام از قشرهای بسیج، اردوهای جهادی هفتگی تخصصی و هدفمند و با رویکرد مسئله محور و به جامعه هدف خود و عموم مردم و به ویژه نیازمندان و محرومین مناطق روستایی و حاشیه شهرها خدمات‌رسانی خواهند کرد.
قزل سفلی ادامه داد: در هفته دوم مردادماه اولین رزمایش‌های تخصصی با عنوان رزمایش «روایت خدمت» با محوریت فعالان جهادی و فضای مجازی شکل گرفت و در هفته چهارم مرداد «رزمایش تخصصی جهاد دامپزشکی» با محوریت بسیج عشایری و اداره کل دامپزشکی استان و با همکاری اداره امور عشایر فارس و سایر دستگاه‌ها اجرا خواهد شد. ‌این طرح از بیست‌و ششم مردادماه به مدت سه روز با حضور مهمانان کشوری و با حضور دانشجویان و اساتید دامپزشکی کشور در ۱۸ منطقه عشایرنشین برگزار می‌شود و خدمات دامپزشکی مختلفی از جمله واکسیناسیون، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی، آموزش و توانمندسازی و ضدعفونی و سمپاشی و ... ارائه خواهد شد. همچنین شعار ‌این رزمایش «خدمت بی‌منت در کنار عشایر» است و به نام شهید مدافع حرم عبدالله اسکندری مزین و نام‌گذاری شده است.
این مقام مسئول با اشاره به ‌اینکه رزمایش‌های تخصصی دیگری نیز برنامه‌ریزی شده است، گفت: از دیگر رزمایش‌های تخصصی که طی ماه‌های آینده عملیاتی خواهد شد می‌توان به رزمایش تخصصی جهادی بسیج کارمندان در هفته دولت، رزمایش تخصصی دانش آموزی در نیمه دوم شهریورماه، رزمایش نخبگان جهادگر در حوزه علمی‌ پژوهشی در مهرماه، رزمایش سلامت با حضور جهادگران سلامت در بهمن‌ماه ، رزمایش مهندسین صنعت و مهندسین عمران در اسفند‌ماه و ... اشاره کرد که همگی به صورت مسئله محور و به صورت هدفمند اجرا خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی