[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

روشی ساده برای تقویت سطح انسولین و جلوگیری از دیابت، روزنامه شیراز نوین

دو روش مهم وجود دارد که در صورت رعایت آن‌ها شما می‌توانید سطح انسولین خونتان را تقویت کنید و همچنین از ابتلا به بیماری دیابت نیز جلوگیری کنید.
به گزارش نمناک، دیابت به حالتی اطلاق می‌شود که در آن بدن نسبت به انسولین مقاوم می‌شود یا پانکراس انسولین کافی یا اصلاً تولید نمی‌کند. هنگامی‌که فرد کربوهیدرات یا قندهای ساده مصرف می‌کند، به گلوکز تجزیه می‌شود و سطح قند خون را افزایش می‌دهد. برای مقابله با این، پانکراس انسولین ترشح می‌کند و سطح قند خون را به سطح ایمن‌تری تنظیم می‌کند. دیابت به حالتی اطلاق می‌شود که در آن بدن نسبت به انسولین مقاوم می‌شود یا پانکراس انسولین کافی یا اصلاً تولید نمی‌کند.
روش‌های رایج جلوگیری از ابتلا به دیابت را در بخش‌های قبلی بهداشت و سلامت نمناک بارها گفته‌ایم و اینجا قصد داریم 2 مورد ساده که پزشکان در مورد خود با حساسیت رعایت می‌کنند را برایتان بازگو کنیم.
چگونه می‌توان ترشح انسولین را به طور طبیعی افزایش داد؟
بر اساس نظر متخصصان، میزان انسولین را می‌توان با رژیم غذایی و تمرین بهبود بخشید. یک روش معمول در مدیریت دیابت نشان می‌دهد که راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند به افزایش حساسیت به انسولین کمک کند.
1 - خواب کافی
اولین راه حل داشتن خواب کافی است، برخی مطالعات همچنین نشان داده‌اند که کم خوابی حتی برای یک شب می‌تواند حساسیت به انسولین را کاهش دهد و خبر خوب در اینجا این است که فقط با رسیدن به خواب از دست رفته می‌توان همان اثر را معکوس کرد.
2- کاهش استرس
دومین راه حل کاهش استرس است، علاوه بر داشتن خواب کافی همچنین مدیریت سطح استرس را برای حساسیت بهتر به انسولین توصیه می‌کند. احساس استرس باعث ترشح کورتیزول و گلوکاگون در بدن می‌شود که گلیکوژن - شکلی از قند - را به گلوکز تجزیه می‌کند و برای افزایش سطح قند وارد جریان خون می‌شود.
با گذشت زمان، این می‌تواند خطر تغییرات در قند خون را به شدت افزایش دهد، همچنین به دلیل آسیب‌های وارد شده به عروق می‌تواند برای سلامت قلب مضر باشد.
انسولین چیست و کافی نبودن آن چه عوارضی دارد؟
انسولین هورمونی است که به بدن و سلول‌های آن کمک می‌کند تا گلوکز را جذب کرده و از آن به عنوان انرژی استفاده کنند. هنگام مصرف قند یا کربوهیدرات ساده، گلوکز وارد جریان خون می‌شود و انسولین به جذب در سلول‌هاکمک می‌کند. یک بیمار دیابتی نوع 2 که به انسولین مقاوم است یا به اندازه کافی از این هورمون در بدنش ترشح نمی‌شود، اغلب نیاز به مصرف داروهای انسولین دارد. هنگامی‌که انسولین در بدن کاهش می‌یابد، علائم زیر ظاهر می‌شود:
تشنگی مکرر
ادرار بیشتر از حد معمول، معمولاً در شب
کاهش وزن بدون دلیل
خستگی مکرر
بریدگی‌ها و زخم‌هایی که به راحتی بهبود نمی‌یابند
تاری دید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی