[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

هیئت ورزش‌های همگانی فارس مقام اول کشور سال ۱۴۰۰، روزنامه شیراز نوین

هیئت ورزش‌های همگانی فارس مقام اول کشور در ارزیابی فدراسیون مربوطه هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس در سال 1400 را به خود اختصاص داد.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان فارس به نقل از روابط عمومی ‌هیئت ورزش‌های همگانی، سیروس پاک فطرت رئیس هیئت ورزش‌های همگانی با اعلام این خبر گفت: بر اساس نامه فدراسیون ورزش‌های همگانی و ارزیابی صورت گرفته، استان فارس در تیپ یک استان‌های بزرگ و کلان شهرها، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: شاخص‌های ارزیابی عملکرد هیئت‌های استانی توسط فدراسیون ورزش‌های همگانی در زمینه اجرای طرح‌هایی از جمله جامعه فعال شامل مشارکت در برگزاری پویش‌های آگاهی‌بخشی، کارگاه‌های عمومی‌ و شهروندی، دوره‌های آموزشی و تربیت مربیان تندرستی و تربیت بدنی، طرح محیط فعال شامل حمایت از توسعه شهرهای فعال با محوریت توزیع اقلام ورزشی و توسعه باشگاه‌های کودکان می‌باشد.
پاک فطرت ادامه داد : از دیگر شاخص‌های مورد ارزیابی قرار گرفته اجرای طرح مردم فعال، شامل طرح ملی پیاده‌روی ایرانیان، آمادگی جسمانی، لیگ پیلاتس، دیسک طلایی، کراسفیت، طناب زنی، داژبال، بازی‌های فکری، ورزش‌های الکترونیک، طبیعت گردی و نیز فعالیت‌های ابتکاری است و همچنین طرح سیستم فعال شامل جلب مشارکت حامیان مالی، تربیت خادمان ورزش‌های همگانی، فعالیت بدنی و ورزشی و همچنین بهره گیری از ظرفیت شهرداری‌ها از دیگر شاخص‌های ارزیابی عملکرد هیئت‌های استانی توسط فدراسیون ورزش‌های همگانی بوده است.
رئیس هیئت ورزش‌های همگانی بیان داشت: هیئت ورزش‌های همگانی در دوران گذشته رتبه ۱۶ بوده است که طی دو دوره اخیر جزو استان‌های برتر کشور و حائز رتبه اول تا سوم کشور بوده است.
پاک فطرت با تشریح فعالیت‌های این هیئت گفت: هیئت همگانی استان فارس در سال ۱۴۰۰ بیش از یک هزار و ۲۵۰ برنامه و فعالیت همگانی در سطح استان فارس شامل پیاده روی، کوهپیمایی، گردشگری، ورزش‌های صبحگاهی و عصرگاهی، طبیعت گردی و همچنین ۸۶ دوره آموزشی رسمی ‌مربیگری و تئوری مربیگری رومیزی ۷۵ کارگاه و سمینار آموزشی برگزار کرده است، میزبانی مطلوب مسابقات چوگو کشوری و تولید ۶۰۰ پیام فرهنگی مروج ورزش‌های همگانی از دیگر اقدامات این هیئت در سال گذشته بوده است.
وی اظهار داشت: هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس در نیمه نخست سال ۱۴۰۱ تا پایان تیرماه امسال نیز ۳۱۰ برنامه همگانی،۲۰۰ برنامه فرهنگی اجتماعی در قالب بسته‌های فرهنگی و ورزشی، تهیه ۷۰ کلیپ، پادکست و پوستر در پویش‌ها و برنامه‌های اجتماعی انجام داده است و برگزاری ۳۸ کلاس و دوره‌های آموزشی در قالب هزارو ۸۰ نفر از جمله فعالیت و برنامه‌های هیئت همگانی فارس می‌باشد.
پاک فطرت در پایان گفت: امید است، همواره با مساعدت مدیران استانی و شهرستانی شاهد مشارکت حداکثری مردم در برنامه‌های ورزشی با هدف جلوگیری از کم تحرکی در جامعه باشیم و نیز ورزش همگانی استان فارس کماکان در سال جاری و در سنوات آتی در جایگاه برتر کشور بماند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی