[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

دو استقلالی را باید خط بزنی!، روزنامه شیراز نوین

تکمیل ‌شدن فهرست استقلال و شوک ناگهانی درباره قرارداد عزیزبک آمانوف باعث شده تا سرمربی آبی‌پوشان پایتخت درگیر چالش ویژه‌ای شود.
به گزارش فوتبال 360، استقلالی‌ها در روزهای گذشته در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه، فعالیتی چشمگیر داشتند و توانستند ضعف عملکردی خود در نخستین روزهای آغاز به کار نقل‌وانتقالات را جبران کنند و با خرید دو ستاره و ادامه همکاری با دو مهره کلیدی فصل گذشته، حالا اسکوادی پرستاره را تحویل کادرفنی داده‌اند تا در مسیر تکرار قهرمانی قدم بردارند.
محمد محبی و مهدی قائدی، دو ستاره بوشهری که در فصل گذشته در تیم‌های سانتاکلارا پرتغال و شباب‌الاهلی امارات حضور داشتند، با قراردادی قرضی و یک‌ساله به استقلال پیوستند تا ریکاردو ساپینتو بعد از جدایی امیرحسین حسین‌زاده، دغدغه‌ای نداشته باشد و دو وینگر با انگیزه رسیدن دوباره به پیراهن تیم ملی به جمع آبی‌پوشان پایتخت اضافه شده‌اند.
محمدحسین مرادمند و سیاوش یزدانی، دو مدافع کلیدی فصل گذشته آبی‌ها هم که به دلیل گذراندن خدمت سربازی، از ابتدای اسفندماه از جمع نفرات استقلال جدا شده بودند، توانستند مراحل دریافت کارت معافیت سربازی خود را بگذرانند و حالا می‌توانند در لیگ بیست‌ودوم مجدداً برای استقلال به میدان بروند تا در خط دفاعی هم خیال ساپینتو آسوده شده باشد و خط دفاعی پرستاره در دسترس سرمربی استقلال باشد.
سرمربی پرتغالی استقلال برای چینش ترکیب اصلی آبی‌ها با دردسر شیرینی مواجه شده است، چون با اضافه شدن بازیکنان جدید به تیمش، حالا ساپینتو در هر پست دو بازیکن آماده برای حضور در فهرست یازده نفره استقلال را دارد و همین مسئله باعث شد تا همگان چشم‌انتظار چگونگی مدیریت تیم پرستاره استقلال توسط ریکاردو ساپینتو باشند. مرادمند و یزدانی در شرایطی به خط دفاعی استقلال بازگشته‌اند که آبی‌ها در پست دفاع میانی، عارف غلامی، رافائل سیلوا، روزبه چشمی ‌و محمد حسینی را در اختیار دارند و به نظر می‌رسد روزبه چشمی ‌با توجه به ترافیک خط دفاعی، به پست تخصصی خود در میانه میدان منتقل خواهد شد.
آبی‌پوشان پایتخت برای اضافه کردن نام خریدهای جدید خود به فهرست تیم برای حضور در لیگ بیست‌ودوم، با چالش «تکمیل ظرفیت» مواجه هستند و ریکاردو ساپینتو باید روی نام دو بازیکن تیمش خط قرمز بکشد تا بازیکنانی مانند سیاوش یزدانی مجدداً بتوانند به فهرست استقلال اضافه شوند و کارت بازی آن‌ها صادر شود.
مدیران استقلال تصورشان بر این بود که عزیزبک آمانوف با توجه به اینکه هنوز 25 سالگی‌اش تکمیل نشده، می‌تواند در فهرست بازیکنان زیر 25 سال استقلال قرار بگیرد اما آمانوف متولد 30 اکتبر 1997 (معادل 8 آبان 1376) است و با توجه به اینکه ملاک تعیین سهمیه 25 سال، تاریخ 11 دی ماه 1376 است، او نمی‌تواند در سهمیه زیر 25 سال قرار بگیرد. آمانوف با توجه به اینکه در فهرست بزرگ‌سال استقلال قرار می‌گیرد، در مسیر خروج از جمع آبی‌پوشان قرار گرفته و در هفته نخست هم نامش در فهرست نفرات استقلال مقابل سپاهان جایی نداشت و از روی سکوها نمایش همبازیان خود را تماشا می‌کرد. محمد حسینی، سعید مهری، آرمان رمضانی و ارسلان مطهری دیگر گزینه‌های مطرح شده برای خروج از فهرست استقلال هستند که با توجه به ترافیک خط دفاعی استقلال، احتمال جدایی حسینی در کنار آمانوف بیش از سایرین است.
مدیران استقلال با توجه به در پیش بودن دیدار با ملوان و همچنین فرصت کوتاه باقی‌مانده برای فعالیت در بازار نقل‌وانتقالات تابستانی، از ریکاردو ساپینتو خواسته‌اند تا در 48 ساعت آینده دو بازیکن مازاد مدنظرش را معرفی کند تا وضعیت جدایی این بازیکنان مشخص شده و فهرست بزرگ‌سالان استقلال با حضور بازیکنان جدید تکمیل شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی