[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

کرونا در بیمارستان تهدید نیست، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- گروه خبر
مهرداد شریفی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جمع خبرنگاران گفت: در سال‌های گذشته در درمان اولویت با کرونا بوده است، اما امروز در بیمارستان‌ها خطر کرونا بیماران را تهدید نمی‌کند. وی اظهار کرد: از ابتدای امسال کلیه خدمات درمانی به مردم روی روال افتاده و همزمان با مدیریت کرونا بقیه خدمات بیمارستان‌های دولتی و خصوصی فعال است. 
او با بیان اینکه همه اتاق عمل‌ها فعال شدند و از ابتدای امسال بیش از ۴۶هزار عمل جراحی انجام شده است، گفت: مراجعه به بیمارستان‌های ما بدون نگرانی از کرونا انجام می‌شود. 
دکتر شریفی با بیان اینکه اصلی‌ترین وظیفه درمان نظارت است که در بخش خصوصی و دولتی جدی گرفته شده است، عنوان کرد: نظارت بر مراکزی که دخالت در حوزه درمان دارند، انجام می‌شود و در حوزه‌های مختلف ۲۶۰۰ پرونده به مراجع قضایی تحویل دادیم و ۶۰ مرکز غیرمجاز پلمب شدند. 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز دراین نشست خبری در خصوص کشت سبزیجات و برنج با فاضلاب در حاشیه این کلان‌شهر و برخی از شهرستان‌ها، گفت: تمام موارد تخریب و امحا شده و اکنون سطح زیر کشت فاضلاب نداریم.
عباس رضاییان‌زاده در جمع خبرنگاران عنوان کرد: برای هفته دولت ۲۰ پروژه بهداشتی در سطح فارس داریم که شامل مرکز جامع خدمات سلامت و پایگاه‌های سلامت است. 
او با بیان اینکه در زمینه بهداشت محیط بعد از سال‌ها فعالیت در مردادماه موفق به اخذ گواهی ایمنی آب شیراز شدیم، افزود: ۴ شهر در ایران موفق به دریافت این گواهی شدند و آب آشامیدنی شیراز از نخستین مرحله تا پایان تست می‌شود و کاملاً آب استاندارد و سالمی است. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین در خصوص کشت سبزیجات و برنج با فاضلاب در حاشیه شهر شیراز و برخی از شهرستان‌ها عنوان کرد: تمامی موارد با ۸ هکتار کشت برنج که اول این هفته تخریب شد، امحا شده و اکنون سطح زیر کشت فاضلاب نداریم؛ همچنین به طور جدی زمین‌های کشت با فاضلاب مانیتور می‌شود تا اگر مجدد شروع شد، تخریب شود. 
رضاییان‌زاده با بیان اینکه در بحث تغذیه یک‌میلیون و ۲۰۰هزار قرص آهن برای آهن‌یاری میان مدارس و دانش‌آموزان توزیع شده است، گفت: ۲۹هزار و ۲۳۶ نفر بیمار فشار خونی که از بیماری مطلع نبودند، در طرح سنجش فشار خون متوجه شدند؛ همچنین در دیابت هم غربالگری ۸۲هزار نفری داشتیم که ۸هزار و ۷۰ نفر دیابتی که از دیابت اطلاع نداشتند و ۴هزار نفر که در مرحله قبل از دیابت بودند، شناسایی شدند. جواد راعی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز از کاهش یک سوم زمان صدور برای پروانه‌ها و کاهش یک سوم زمان برای مجوز کارخانه‌های مواد غذایی خبر داد و گفت: از ابتدای سال بیش از ۲۵۰۰ پروانه صادر یا تمدید شده است. 
او بر تشکیل کارگروه ویژه گیاهان دارویی و داروهایی گیاهی تأکید کرد و گفت: این امر همواره مورد توجه دانشگاه بوده که از ظرفیت استان برای تولید دارو استفاده شود. 
راعی با بیان اینکه طرح دارویار با همکاری کلیه دانشگاه در استان فارس پیگیری شده است، گفت: ۲هزار و ۳۷۲ بازرسی از داروخانه‌های استان انجام شده با هدف اینکه این طرح به صورت مفید و قابل اجرا پیگیری شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی