[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

شورای صدرا پیگیر حق قانونی شهروندان در تعاونی‌های مسکن است، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی شورای شهر صدرا گفت: شرکت‌های تعاونی مسکن که تاکنون به تمام تعهدات خود در قبال مجتمع‌ها عمل نکرده‌اند باید در اسرع وقت پیگیری کنند و شورا از طریق مراجع قانونی پیگیر حق قانونی شهروندان خواهد بود. 
به گزارش ایسنا، مهدی کشاورزی چهارشنبه ٢٦ مرداد در بازدید از چند پارک محله‌ای و بررسی مشکلات بولوار دهخدا در صدرا بیان کرد: ساکنان مجتمع‌های مسکونی در شهر مظلوم واقع شده‌اند، متأسفانه در خیلی از این مجتمع‌ها به تعهدات عمل نشده است و مردم با مشکلات روبه‌رو هستند. 
او با اشاره به اینکه شهرداری بر اساس قوانین نمی‌تواند به محیط داخل مجتمع‌ها کمک کند، عنوان کرد: مدیریت خدمات‌رسانی برعهده اعضای هیئت مدیره مجتمع است که از طریق هزینه شارژ و کمک‌های مالی واحدها تأمین می‌شود. 
کشاورزی افزود: متأسفانه قشر ضعیف در اکثر این مجتمع‌ها به‌ویژه مسکن مهر ساکن هستند که خیلی از واحدهای مسکونی توان پرداخت هزینه شارژ ساختمان را هم ندارند و به نوعی اعضای هیئت مدیره مجتمع‌ها با کمبود منابع مالی برای خدمت رسانی مواجه هستند.
او با تأکید بر اینکه یکی از دغدغه‌های اعضای شورای شهر رفع مشکلات ساکنان مجتمع‌هاست، گفت: اعضای شورای شهر به‌زودی با همکاری شرکت عمران و شهرداری و با هماهنگی نمایندگان مجتمع‌های مسکونی، کمیته‌ای به منظور پیگیری و رفع مشکلات تشکیل خواهد داد. 
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی ‌شهر یادآور شد: شرکت‌های تعاونی مسکن که تاکنون به تمام تعهدات خود در قبال مجتمع‌ها عمل نکرده‌اند باید در اسرع وقت پیگیری کنند و شورای اسلامی‌ شهر از طریق مراجع قانونی پیگیر حق قانونی شهروندان خواهد بود. 
سخنگوی شورای شهر صدرا با تأکید بر اینکه شهرداری بودجه‌ای از دولت دریافت نمی‌کند، بیان کرد: اختیارات این دستگاه نیز برای مدیریت شهر محدود است. در بسیاری شهرهای جهان شهرداری قدرت بسیاری برای مدیریت و اداره حوزه‌های مختلف شهر دارد و قدرت مداخله و حوزه عملکرد آن گسترده است، با این حال قوانین نظارتی وجود دارد که به شهرداری با وجود اختیارات گسترده اجازه تخطی از قوانین را نمی‌دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی