[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

ظرفیت‌های اقتصادی کشورهای همسایه عملیاتی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد شاهد افزایش سطح ارتباط و رفع سوء تفاهم با برخی کشورهای منطقه و عربی هستیم. به گزارش شیراز نوین به نقل از خانه ملت، ابراهیم عزیزی  در رابطه با  آغاز فعالیت سفیر جدید کویت در تهران پس از هفت سال، گفت: از ابتدای شکل‌گیری دولت سیزدهم و مجلس یازدهم رویکرد بهره گیری از ظرفیت دیپلماسی منطقه‌ای به عنوان یک اولویت مورد توجه قرار گرفته است. نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ‌اظهار کرد: در واقع قوه مقننه و مجریه اعتقاد دارند که ظرفیت‌های کشورهای همسایه با بهره گیری از دیپلماسی فعال و هوشمند، عملیاتی می‌شود.
وی ادامه داد: بیگانگان همیشه درصدد بودند تا کشورهای همسایه نتوانند در کنار همدیگر مشکلات را حل و فصل کنند، لذا از هر فرصتی برای نفوذ استفاده کرده‌اند و این مهم در حالیست که ایران همیشه منادی وحدت، انسجام و همدلی میان کشورهای همسایه بوده است.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: امروزه بر اساس همین رویکرد شاهد افزایش سطح ارتباط و رفع سوء تفاهم با برخی کشورهای منطقه و عربی هستیم؛ آن‌ها نیز به این واقعیت رسیده‌اند که روابط دیرینه مبتنی بر تاریخ، فرهنگ و دین مشترک بوده است.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی‌خاطرنشان کرد: بنابراین باید اذعان کرد حضور سفیر کویت در ایران شروع خوبی است لذا امیدواریم دیگر کشورهای منطقه نیز از این اقدام به عنوان الگوی خوب بهره ببرند، ایران نیز آمادگی دارد ارتباطات خود را گسترش دهد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی