[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

برگزاری رزمایش‌های تخصصی جهادگران ، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- گروه خبر
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور از آغاز رزمایش تخصصی جهاد دامپزشکی به میزبانی فارس خبر داد و گفت: رزمایش‌های تخصصی به صورت هدفمند با مشارکت گروه‌های جهادی قشرهای مختلف بسیج اجرا می‌شود.
سردار زهرایی در رزمایش تخصصی جهاد دامپزشکی فارس بیان کرد: استان فارس به عنوان استان محوری و نمونه همواره پای کار است و در رزمایش‌های مختلف پیش قدم بوده و در آینده نیز رزمایش‌های تخصصی دیگری با هدف امیدآفرینی و ارائه خدمات تخصصی به مناطق محروم اجرا خواهد شد. 
او با بیان اینکه ۴۲هزار گروه جهادی به استعداد ۹۰۰هزار جهادگر در کشور فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: مردم در انتظار خدمات شفاف و تخصصی هستند؛ لذا حرکت‌های جهادی با وجود شوراها و مجامع جهادی که از طریق انتخابات در سراسر کشور انتخاب شد، باعث ایجاد کار محتواسازی و اندیشه‌ورزی شد. این ۵۴۳ شورای جهادی و مجمع جهادی کشور در واقع بستر کار جهادی را فراهم می‌کنند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور ادامه داد: این تولید محتوا و کار تخصصی باید توسط قرارگاه‌های عملیاتی و در یک کار مشترک و با هدف انجام شود که به دنبال هزار قرارگاه عملیاتی در سطح کشور هستیم و تاکنون ۱۶۵ قرارگاه شکل گرفته است. رزمایش‌های مختلفی طرح ریزی می‌شود تا این حرکت هم تقویت شود و هم بتوان آن را گسترش داد. سردار زهرایی با بیان اینکه بهار خدمت و رزمایش جهادگران فاطمی نمونه‌ای از رزمایش‌هایی است که در طول سال جاری اجرا شده، گفت: اقشار تخصصی بسیج نیز باید رزمایش‌های تخصصی انجام دهند. اولین رزمایش تخصصی با سازمان فضای مجازی و بسیج رسانه انجام شد و استان تهران میزبان شد و با حضور ۱۰هزار نفر این حرکت جهادی را انجام دادند. دومین جهاد تخصصی به میزبانی فارس تحت عنوان رزمایش جهاد دامپزشکی به مدت ۳ روز با حضور ۶۲۵ جهادگر در قالب ۱۲۵ تیم و گروه جهادی انجام خواهد شد. او خطاب به تیم‌های جهادی شرکت کننده در این رزمایش گفت: خدمت تخصصی را به محرومان و مستضعفان، ولی‌نعمتان انقلاب ارائه دهید. یکی از ذخایر انقلاب همین عشایر عزیز هستند و به خاطر شرایط زندگی شاید از زیرساخت‌های لازم و خوبی برخوردار نباشند؛ لذا خدمت به این قشر انقلابی و بابصیرت را وظیفه خود بدانید. امیدواریم این حرکت جهادی برکتی شود که بتوانیم به تمام قشرهای مختلف خدمات مختلفی ارائه کنیم.
سردار بوعلی، فرمانده سپاه فجر فارس نیز بیان کرد: استان فارس در سطح ملی به عنوان نمونه این کار جهادی را انجام می‌دهد و میزبان است و علاوه بر استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی داخل استان، دیگر استان‌های کشور نیز در این رزمایش مشارکت دارند.
فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه این رزمایش تخصصی به نام مبارک شهید مدافع حرم اسکندری و با شعار خدمت بی‌منت در کنار عشایر آغاز خواهد شد، گفت: فارس در سال قبل نیز طرح جهاد خدمت‌رسانی را به جامعه عشایری ارائه کرده و برای ۲میلیون و ۳۰۰هزار دام واکسیناسیون انجام شده و دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای، سم‌پاشی اماکن دام و ویزیت دام و طیور و... انجام دادند. در رزمایش پیش رو نیز خدمات مختلفی ارائه خواهند کرد. عشایر مبین تاریخ و فرهنگ کشور هستند و خدمت رسانی به این قشر شریف و تولیدکننده لازم و ضرروی و یک اقدام و کار مقدسی است.
آقامیری، معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور نیز در رزمایش تخصصی جهاد دامپزشکی فارس بیان کرد: در سازمان دامپزشکی زیرمجموعه‌ای تحت عنوان جهاد دامپزشکی و قرارگاه محرومیت‌زدایی ایجاد شده و با شناسایی و سازمان دهی و سامان دهی نیروهای تخصصی جهادی در این زمینه به دنبال خدمت رسانی در سراسر کشور هستند که تمرکز بر روستاها و مناطق عشایری دارند.
او ادامه داد: فعالیت‌های قرارگاه محرومیت زدایی را باید به حدی تقویت کرد که در سراسر کشور به صورت شبکه‌ای نهادینه شود و سه مأموریت اصلی یعنی محرومیت زدایی، پیشگیری از بیماری‌های دام و طیور و مدیریت بیماری و آموزش و ترویج مسائل مرتبط با دامداری را انجام دهند. آقامیری با اشاره به اینکه این اقدامات محرومیت زدایی با همکاری تمام دستگاه‌ها انجام می‌شود، گفت: تعامل خوبی در این زمینه وجود دارد و مأموریت اصلی آن برعهده بسیج سازندگی و بسیج عشایری است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی