[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

۱۱۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۰۸هزار و ۸۸۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۱هزار و ۲۳۱ بیمار مثبت شناسایی شده است. ابوذر پاریزی گفت: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۹۶هزار و ۵۷۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۸هزار و ۴۵۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۱۲هزار و ۳۰۹ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۲هزار و ۷۷۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: با بستری ۱۱۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۳۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
پاریزی افزود: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت‌هزار و ۸۷ نفر رسید.
او اضافه کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۸هزار و ۸۵۵ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۲۸هزار و ۲۴۷ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۲۸هزار و ۵۸۲ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۵هزار و ۸۶ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۶۳هزار و ۳۶۶ دوز نوبت سوم و ۱۰۱هزار و ۲۱۳ دوز یادآور واکسن بوده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی