[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

اما و اگرها برای ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها، روزنامه شیراز نوین

سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد که به صورت مشروط حضور تماشاگران در ورزشگاه‌های سراسر کشور بلامانع است.
به گزارش فوتبال 360، در تصمیمی‌ جنجالی، در آستانه آغاز فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام شد که به دلیل نقص فنی سیستم بلیت فروشی آنلاین، امکان برگزاری مسابقات هفته نخست لیگ بیست‌ودوم با حضور تماشاگران وجود ندارد و تمامی ‌دیدارهای هفته اول در ورزشگاه‌های خالی از تماشاگر به انجام رسید.
مسئولان سازمان لیگ در شرایطی مشکل اصلی عدم حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها را «سیستم بلیت فروشی» اعلام کرده بودند که گمانه‌زنی‌ها حکایت از نامه‌نگاری فیفا و دادن اولتیماتوم برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها بود و گفته می‌شد این مسئله سبب شده تا دیدارهای هفته نخست در غیاب تماشاگران برگزار شود.
استقلال- سپاهان، مهم‌ترین تقابل هفته نخست بود که انتظار می‌رفت در ورزشگاه مملو از جمعیت آزادی برگزار شود اما با تصمیم ناگهانی سازمان لیگ و با وجود آن‌که حدود 8 هزار بلیت به فروش رسیده بود، این مسابقه بدون تماشاگر شد. اما حالا در فاصله 24 ساعت تا شروع هفته دوم، سازمان لیگ فوتبال ایران شرایط تازه‌ای را برای حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها اعلام کرده است.
هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران قرار است با حضور تماشاگران برگزار شود. البته که سازمان لیگ حضور تماشاگران در دیدارهای هفته دوم را مشروط اعلام و در توضیح مجاز بودن حضور آن‌ها گفته شده که مجهز بودن ورزشگاه به گیت الکترونیکی، صدور مجوز از سوی شورای تأمین استان و حضور 30 درصدی تماشاگران به دلیل شرایط کرونایی، سه شرط اصلی برگزاری دیدارها با حضور تماشاگران است.
پرسپولیس در هفته دوم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی میزبان فولاد خوزستان است. سرخ‌پوشان پایتخت به نظر می‌رسد می‌توانند شروط مطرح شده از سوی سازمان لیگ را عملیاتی کنند و همین مسئله سبب شده تا تقابل شاگردان گل‌محمدی و نکونام در حضور تماشاگران برگزار شود و اولین بازی خانگی پرسپولیس در فصل جدید در مقابل دیدگان حدود 25 هزار هواداران سرخ‌پوش باشد.
سپاهان اصفهان هم در هفته دوم در خانه و در ورزشگاه نقش‌جهان مقابل نساجی مازندران به میدان خواهد رفت و طلایی‌پوشان اصفهانی هم می‌توانند با پذیرفتن شروط اعلام شده از سوی سازمان لیگ، دیدار خود را در حضور تماشاگران به انجام رسانند اما به نظر می‌رسد سایر دیدارهای لیگ برتر در غیاب تماشاگران برگزار شود.
استقلال در انزلی به مصاف ملوان خواهد رفت که روز سه‌شنبه سازمان لیگ اعلام کرد این مسابقه در ورزشگاه تختی انزلی برگزار خواهد شد و با توجه به ایرادات ورزشگاه، امکان حضور تماشاگران نبوده و در صورتی‌که حتی مجوز حضور تماشاگران صادر شود، آبی‌ها باید در انزلی در غیاب تماشاگران به مصاف ملوان بروند تا برای دومین هفته متوالی علاقه‌مندان به استقلال از طریق گیرنده تلویزیونی مسابقه تیم محبوب خود را تماشا کنند و امکان حضورشان در ورزشگاه وجود نداشته باشد. انزلی البته از معدود شهرهایی است که در تقابل با استقلال و پرسپولیس هم اکثریت ورزشگاه به هواداران میزبان تعلق می‌گیرد و بدون تماشاگر شدن این بازی بیشتر برای هواداران ملوان یک خبر بد است که دوست داشتند در بازگشت به لیگ برتر این بازی را از نزدیک تماشا کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی