[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

رونق اشتغال‌زایی با تولید قند باکیفیت، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شیرین قند نوین پاسارگاد از تولید و بسته‌بندی محصولات باکیفیت و سلامت‌محور به‌موازات رعایت تمامی موازین قانونی در راستای پرداخت حقوق و مزایای کارگری و دیون مالیاتی خبر داد. محسن بهمئی با بیان اینکه سعی کرده‌ایم جزء بهترین برندهای بازار قرار بگیریم، اظهار داشت: شرکت شیرین قند نوین پاسارگاد با برند قند مرودشت نوین شوگر یکی از بهترین تولیدکنندهای قند استان است و جایگاه ارزنده‌ای در میان 10 قند برتر کشور دارد. وی فعالیت این کارخانه را در شهرک صنعتی فتح‌آباد مرودشت تشریح کرد و افزود: این مجموعه در سال 94 با سه‌میلیارد تومان سرمایه و با اهداف کارآفرینی و تولید محصولات سلامت‌محور راه‌اندازی شد. او ادامه داد: مهرماه سال 97 این مجموعه با حضور استاندار وقت به بهره‌برداری رسید و در سال اول حدود 5 تن در روز تولید محصول قند و بسته‌بندی شکر داشتیم. بهمئی با اشاره به اینکه در حال حاضر روزانه 25 تن قند در این مجموعه تولید می‌شود که نسبت به سال اول فعالیت پیشرفت چشمگیری داشته، گفت: در شروع فعالیت کارخانه حدود 10 کارگر مشغول به کار شدند و هم‌اکنون 40 نفر در این کارخانه ارتزاق می‌کنند و حمایت‌های همه‌جانبه‌ای از اشتغال و معیشت آنها صورت می‌گیرد. مدیرعامل شرکت شیرین قند نوین پاسارگاد مساحت کارخانه را 6هزار متر در سه فاز عنوان کرد و یادآور شد: دو فاز این مجموعه افتتاح شده و درصددیم تا فاز 3 را با عنوان کارخانه نبات و پولکی تا پایان سال به بهره‌برداری برسانیم.او ادامه داد: در این فاز که اعتبار 20میلیارد تومانی برای آن در نظر گرفته شده، 35 زن سرپرست خانوار را مشغول به کار خواهیم کرد که با این تعداد نفرات در پایان سال 80 نیرو در سه فاز خواهیم داشت. بهمئی با اشاره به اینکه برخی از شرکت‌های تولید قند از استانداردهای تعیین‌شده عبور می‌کنند، تصریح کرد: متأسفانه برخی از شرکت‌ها تخلفاتی را برای سفیدکردن قند انجام می‌دهند که از حد مجاز و استاندارد تعیین‌شده بالاتر است. وی خاطرنشان کرد: روزی که مجموعه شیرین قند نوین پاسارگاد شروع به فعالیت کرد، سعی شد مجموعه مدرنی شکل بگیرد تا قندی که به دست مصرف‌کننده می‌رسد، سالم‌ترین قند باشد. مدیرعامل شرکت شیرین قند نوین پاسارگاد با بیان اینکه اداره استاندارد و سایر دستگاه‌های نظارتی بازدیدها و آزمایش‌های مختلفی از محصولات این مجموعه داشته‌اند و از لحاظ بهداشتی هیچ تخلفی ثبت نشده، گفت: کیفیت قند این مجموعه به دلیل سخت‌گیری‌ها و حساسیت‌هایی که در حین کار انجام می‌گیرد، باعث شده تا محصول سالمی را به مصرف‌کننده تحویل دهیم. او به دلالی‌های زیادی که در این شغل و حرفه انجام می‌شود، اشاره کرد و گفت: گاهی اوقات برای تولید قند مجبوریم شکر را از دست دلال‌ها تهیه کنیم. معمولاً شکر همیشه در کشور کم است و به دلیل وارداتی‌بودن آن بعضی اوقات با کمبود شکر مواجه می‌شویم. بهمئی افزود: امسال با قراردادهایی که انجام گرفته است، حمایت خوبی برای تأمین شکر و مواد اولیه شده و این در حالی است که سال‌های گذشته کمبود شکر باعث شد تا گاهی تولید متوقف شود.
وی با اشاره به اینکه اجازه صادرات شکر به خارج از کشور را به دلیل قرار گرفتن در لیست 5 کالای اساسی موردنیاز نداریم، اظهار داشت: تولیدات را به استان‌های کهگیلویه، اصفهان، بوشهر، بندرعباس و تمام شهرهای استان فارس عرضه می‌کنیم. مدیرعامل شرکت شیرین قند نوین پاسارگاد گفت: مجموعه‌های بزرگ تولید قند در کشور طی سال‌های گذشته یا تعطیل شدند یا به تولید شکر اکتفا کرده‌اند و از آنجا که تولید قند را به‌صرفه نمی‌دانستند، مجموعه‌های کوچک‌تری برای تولید قند راه‌اندازی شدند. 
او سهم فروش قند در شهرهای بزرگ مثل شیراز را تنها 2 درصد عنوان کرد و ادامه داد: 99 درصد قند تولیدی برای عرضه به شهرستان‌ها می‌رود. بهمئی با بیان اینکه هیچ مسئول استانی طی چند سال فعالیت شرکت به مجموعه قند نوین کمک مالی نکرده و گره‌ای از مشکلات آن باز نکرده‌اند، تصریح کرد: همه تسهیلاتی که تاکنون گرفته شده، شخصی و با سود بالا بوده است. 
مدیرعامل شرکت شیرین قند نوین پاسارگاد گفت: در طول سال‌ها فعالیت کارخانه با وجود درخواست‌های زیاد و جلسات متعدد برای راه‌اندازی خط تلفن، پیگیری‌ها بی‌نتیجه مانده و مجموعه‌ای به این بزرگی از وجود خط تلفن بی‌بهره است. او به مشکلات فضای بیرونی کارخانه اشاره کرد و افزود: پشت کارخانه کانال بزرگی حفر شده است که طی سال‌ها رفت و آمد و گرفتن حکم برای این کانال نیمه‌کاره رها شده و در سیلاب و بارندگی‌ها آب سرازیر می‌شود. بهمئی با بیان اینکه شهرک صنعتی تمام هزینه‌ها را دریافت می‌کند اما امکاناتی به صنعتگر نمی‌دهد، گفت: فاضلاب کارخانه چند سال پیش بالا آمد و بوی تعفن مجموعه را برداشت که با هزینه شخصی فاضلاب شهرک تعمیر شد.
 وی گفت: خوشبختانه شرکت به هیچ اداره‌ای بدهی ندارد و همه کارمندان و کارگران مجموعه به‌موقع پرداختی‌های خود را دریافت کرده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی