[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

فرماندار شهرستان جویم: فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه زنده نگه داریم، روزنامه شیراز نوین

نعمت ‌اله اکبری ‌نژاد، فرماندار شهرستان جویم در آیین تجلیل از آزادگان و بزرگداشت شهید عبداله اسکندری، زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت در جامعه را موردتأکید 
قرار داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جویم، طی آیینی به مناسبت ۲۶ مردادماه سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی و بزرگداشت شهید عبداله اسکندری، به همت فرمانداری جویم و با حضور جمعی از مسئولان ادارات، خانواده‌های معظم شهدا، آزادگان، ایثارگران، جانبازان و شهروندان، دهیاران، شوراهای اسلامی، ائمه جمعه و جماعات اهل تسنن و شیعه، از آزادگان و جانبازان شهرستان جویم تجلیل شد.
اکبری نژاد گفت: فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت را در جامعه زنده نگه داریم تا نسل به نسل ادامه پیدا کند؛ چراکه جنگیدن سخت‌ترین کار است و این امر مهم را شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران خالصانه و با شعف دل انجام دادند که در نهایت منجر به پیروزی شد. وی افزود: با گذشت ۴۳ سال از عمر بابرکت نظام، با تمام سختی‌ها و مشکلات اما به سمت پیشرفت هستیم و دلاورمردان ایرانی اجازه نداده اند حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست دشمن بیفتد و کمترین خدشه ای به نظام وارد نشده است.
او گفت: در دوران جنگ تحمیلی، استقلال ایران حفظ گردید و دشمن تمام شرایط را قبول کرد و قطعنامه را پذیرفت و این نشانه اخلاص رزمندگان و پیروی از ائمه اطهار(ع) بود که با دست خالی توانستند بر تمامی دشمنان پیروز شوند.
فرماندار جویم خاطرنشان کرد: مسئولان باید در مقام و جایگاه خود، ادامه‌دهنده راه شهدا و ایثارگران باشند؛ چراکه کار آنها کمتر از جهاد و شهادت نیست و اجازه ندهند دنیای کفر بر نظام اسلامی غلبه کند؛ همانگونه که جهادگران ۸ سال در برابر دشمن ایستادند، بدترین شکنجه‌ها را تحمل، اما جانانه از کشور و انقلاب دفاع کردند.
در ادامه حجت الاسلام عبدالرسول میری از آزادگان سرافراز دوران دفاع مقدس به عنوان راوی، ضمن والا شمردن مقام شهدا، آزادگان و ایثارگران و گرامیداشت شهید عبداله اسکندری، به خاطره گویی از دوران اسارت پرداخت. از دیگر برنامه‌های این آیین معنوی، شعرخوانی امیر عباس جانبازی از شاعران حماسی، خاطره گویی توسط آزاده سرافراز (اکبر قبادی) و تجلیل از آزادگان و جانبازان شهرستان جویم بود. لازم به ذکر است، شهرستان جویم ۷ آزاده سرافراز دارد که یکی از این آزادگان (زنده یاد محمود مهدوی نسب) به جمع یاران شهیدش پیوسته است.
اکبر قبادی، حبیب اله رحیمی، غلامحسین خرم، محمد خاکسار، امراله شمسی و حمید بزمه از دیگر آزادگان شهرستان جویم می‌باشند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی