[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

توفیق در دیپلماسی دفاعی، روزنامه شیراز نوین

رئیس گروه مشاورین و مشاور ویژه حوزه پدافند هوایی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه جریان اول تولید و استقلال صنعتی در دوران دفاع مقدس آغاز شد، گفت: موشک و پهپاد در همان زمان جنگ در حوزه صنعتی کشور متولد شد و امروز به این بلوغ رسیده‌ایم که بتوانیم در این زمینه صادرات داشته باشیم. به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، امیر سرتیپ دکتر شاهرخ شهرام در آستانه 31 مردادماه روز صنعت دفاعی، در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه در شیراز اظهار کرد: موقعیت فعلی جمهوری اسلامی در حوزه دفاعی از یک درجه ممتاز و مقتدرانه ای برخوردار است و در محیط بین‌المللی شعاع دستاوردهای دفاعی ایران در استحکام بنیان‌های جبهه مقاومت، نقش تعیین کننده ای داشته و دارد. رئیس گروه مشاورین و مشاور ویژه حوزه پدافند هوایی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: با توسعه شعاع این دستاوردها، دفاع از امنیت ملی با رویکرد نوین در ورای مرزهای کشور، سیاست‌گذاری شده است؛ چراکه تأثیرپذیری منطقه غرب آسیا از دیپلماسی دفاعی و توانمند ایران، جایگاهی از نیروهای مسلح ایران ساخته است که حوزه دفاعی را فراتر از یک نیروی واکنشی کرده است. امیر شهرام اضافه کرد: همچنین این دیپلماسی دفاعی، نیروهایی را به عنوان گرانی‌گاه و تکیه‌گاهی اهرمی و ارزشمند در ایجاد امنیت و ثبات منطقه برای دفاع از اهداف و آرمان‌های انقلاب و نیز حمایت از مستضعفین و ملت‌های استکبارستیز و سلطه‌گریز تبدیل کرده است.
وی بیان داشت: امروز وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با نصب تبعیت قراردادن منویات و تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری، در تعمیق بایسته‌ها و الزامات آن، موجب تأمین نیازمندی‌های نیروهای مسلح شده و در واقع منشأ خلق یک امنیت پایدار ملی و به فضل الهی، ایجاد بازدارندگی فعال و راهبردی در جمهوری اسلامی ایران شده است.
او عنوان کرد: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با عبور از مراحل ابتدایی بهسازی و نوسازی سامانه‌ها و پشت سر گذاشتن مرحله تولید به روش مهندسی معکوس و تغییر کاربری برخی تجهیزات، به مرحله ای رسیده است که خود به معماری و طراحی سامانه‌هایی بکر و نوین آن هم با استفاده از ظرفیت‌های کم‌نظیر نیروی انسانی خلاق و ولایتی و جهادی موجود در کشور پرداخته است.
وی عنوان کرد: پیشرفت‌ها در حوزه صنعتی باعث شده به قدرت اقتصادی هم برسیم و با استعدادها و زیرساخت‌هایی که در این بخش توانستیم ایجاد کنیم، به صنعت کشور هم در حوزه‌های مختلف کمک شایانی کرده‌ایم.
رئیس گروه مشاورین و مشاور ویژه حوزه پدافند هوایی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه صنعت دفاعی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی در پرتو دفاع از ایران شکل گرفت، اظهار داشت: در نمایشگاه دستاوردهای دفاعی امسال هزار و ۱۰۰ محصول نظامی و صنعتی به نمایش گذاشته می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی