[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

پل صادراتی فارس خواهیم شد ، روزنامه شیراز نوین

مشاور استراتژیک هیئت توسعه اقتصادی کشور جزیره ای موریس گفت: مهم‌ترین هدف ما از حضور در استان فارس، این است که علاوه بر شناخت ظرفیت‌های این استان، در جهت گسترش همکاری‌های تجاری گام برداریم.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، آرویند راداکریشنا در نشست هیئت تجاری موریس و مسئولان و فعالان اقتصادی استان فارس در شیراز افزود: امیدواریم این روابط منجر به این شود که در آینده نزدیک در حوزه‌های مختلف از جمله تبادل گردشگر به سطح قابل توجهی از روابط برسیم. وی ادامه داد: امیدواریم با توجه به حضور نمایندگانی از بخش‌های مختلف اقتصادی و سیاسی کشور موریس در ایران و استان فارس، بتوانیم از این فرصت در جهت گسترش روابط استفاده کنیم. او اظهار داشت: موریس کشوری کوچک است، اما موقعیت استراتژیک مناسبی دارد و تاکنون نیز صادرات خوبی به کشورهای مختلف داشته ایم.
مشاور استراتژیک هیئت توسعه اقتصادی کشور موریس افزود: ما در کشورمان این آمادگی را داریم که از سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران استان فارس در این کشور استقبال کنیم و تولیدات شما را از آنجا به سایر کشورهای دنیا صادر کنیم. آرویند راداکریشنا گفت: منتظر حضور سرمایه‌گذاران استان فارس برای سرمایه‌گذاری و تأسیس شرکت در کشور ‌موریس برای تحقق اهداف 
دو طرف هستیم. وی ادامه داد: ما از سرمایه گذاری سرمایه گذاران فارس در زمینه حمل و نقل، ساخت و ساز، فناوری اطلاعات، حوزه سلامت، املاک و امور مالی و تجاری استقبال می‌کنیم.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس نیز گفت: مزیت‌های نسبی در ایران و موریس وجود دارد که می‌تواند زمینه ساز مراودات بین دو 
کشور باشد.
محسن ربانی زاده افزود: تراز بازرگانی بین دو کشور چندان مناسب نیست، اما توان کشور موریس در تولید شکر خام و توان کشور ایران در تولید نفت می‎تواند در بهبود این تراز مؤثر باشد. وی ادامه داد: مزیت نسبی کشور و شهر شیراز به عنوان قطب صادرات خدمات فنی و مهندسی، پزشکی و گردشگری می‌تواند آغاز خوبی برای این مراودات باشد.
او اظهار داشت: در حوزه اقتصادی استان فارس آمادگی داریم که با نمایندگان هیئت تجاری کشور موریس در جهت شناسایی ظرفیت‌های کشور ایران به ویژه استان فارس و شهر شیراز ارتباط مستمری داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی