[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

مدیرکل بنیاد مسکن فارس: نهضت ملی مسکن مشارکتی است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس گفت: اراضی طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰هزار نفر تأمین می‌شود و دراختیار بنیاد مسکن قرار می‌گیرد. شیوه‌های مختلفی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن اجرا شده است؛ در شهرهای زیر ۵۰هزار نفر ساختمان دو طبقه دوواحدی و در شهرهای زیر ۱۰۰هزار نفر ساختمان دو طبقه چهارواحدی در قالب طرح نهضت ملی مسکن ساخته می‌شود.
به گزارش دریافتی شیرازنوین به نقل از ایرنا، عطاءالله زمانی با اشاره به اینکه اصرار ما این است که زمین در اختیار مردم قرار گیرد و متقاضیان پای کار بیایند، گفت: بر اساس نقشه و تیپ‌های مختلفی که طراحی شده است، بخشی از کار ساخت به مردم واگذار می‌گردد. وقتی مردم پای کار باشند، رضایتمندی بیشتری در اجرای طرح ایجاد می‌گردد. در برخی از مناطق، متقاضیان عدم توانمندی در اجرا داشتند؛ از این رو در شهرهای کوچک همین طرح‌های دوطبقه هم از سوی بنیاد مسکن پیگیری و اجرا شده است. شیوه‌های اجرا هم متفاوت بوده است؛ در برخی از مناطق مردم با پیمانکاران قرارداد بستند و بنیاد مسکن تأمین کننده مصالح بوده است.
وی بر لزوم تکمیل واریز وجه متقاضیان مسکن در طرح ملی مسکن تأکید کرد و گفت: متقاضیانی که ۴۰میلیون تومان واریزی اولیه را داشته اند، می‌توانند پروانه ساخت دریافت کنند. کسانی که وجه واریز نکرده اند، وزارت راه و شهرسازی این افراد را رد درخواست می‌کند. رد درخواست به منزله حذف نیست؛ بلکه به معنای آن است که باید در لیست انتظار باشند تا واریزی ۴۰میلیون تومان را انجام دهند. کارگاه‌های نهضت ملی مسکن در بیش از ۶۰ شهر فارس فعال است. زمینه فعالیت در حدود ۱۱۵ شهر فارس وجود دارد که کارهای مقدماتی در همه این شهرها آغاز شده است. به نظر می‌رسد ظرفیت مناسبی از طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس فعال شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن فارس به ایجاد سامانه راهبر در روستاها نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد این سامانه یک کار کلیدی است که ارائه خدمات به روستاییان را تسهیل می‌کند. با فعال شدن سامانه راهبر، اخذ تسهیلات بانکی بهتر و بیشتر به جریان می‌افتد. حدود ۹ فعالیت در این سامانه پیش بینی شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با اشاره به اینکه سامانه راهبر با هدف دسترسی راحت روستاییان به خدمات پایلوت، کاهش ترافیک و خطرات جاده‌ای در ترددها، کاهش هزینه‌ها در استان فارس و برخی استان‌ها راه‌اندازی شده است، ادامه داد: شیوع ویروس کرونا و لزوم ارائه خدمات از طریق الکترونیک، باعث شد که این سامانه راه‌اندازی شود تا از تردد روستاییان به شهر برای ارائه درخواست و پیگیری ساخت بنا به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جلوگیری شود و روستاییان در همان محل زندگی خود بتوانند این کارها را 
انجام دهند.
زمانی تصریح کرد: خدمات مربوط به امور زمین، صدور پروانه ساخت، اصلاح و تغییر کاربری‌ها و درخواست الحاق به محدوده طرح، درخواست تسهیلات در این سامانه پیش بینی و طراحی شده است و با تهیه این بانک اطلاعاتی، دسترسی به اطلاعات برای ناظران و مردم تسهیل می‌شود. لازم به ذکر است با حضور معاون عمرانی استانداری فارس، مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، مدیرکل  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس و مدیران و کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس از این سامانه رونمایی گردید. این سامانه در راستای بهبود عملکرد بنیاد مسکن، شفافیت و عدم مراجعه حضوری و کم کردن هزینه‌های رفت و آمد ارباب رجوع و روستاییان ایجاد شده است.
در یک همایش دوروزه آموزشی با حضور بخشداران و دهیاران استان فارس به میزبانی بنیاد مسکن فارس، برنامه آموزشی چگونگی استفاده از این سامانه تبیین گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی