[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

آموزش ترافیک از کودکی ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، دهمین مرحله طرح تجلیل از رانندگان قانونمند به همت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز و مشارکت پلیس راهور مرکز استان فارس در بزرگ‌راه رسول اعظم(ص) شیراز اجرا شد. عبدالعظیم مباشری کارشناس ارشد پلیس راهور مرکز استان فارس و اداره فرهنگ ترافیک، در دهمین مرحله تقدیر از رانندگان قانونمند، بسیاری از رفتارهای ناهنجار رانندگان را ناشی از شخصیت درونی آنان دانست و گفت: متأسفانه بسیاری از گره‌های شخصیتی افراد در حین رانندگی بازگشایی می‌شود و بوق زدن‌های متوالی، سرعت‌های غیرمجاز و عبور از روی خطوط و حرکات مارپیچ همگی نشئت گرفته از درون هر فرد است که به اضطراب، خشم، وسواس و دگرآزاری او برمی‌گردد.
سرگرد مباشری افزود: ترافیک یک بحث ریشه ای است که باید از کودکی به آن پرداخته شود و لازم است از سنین مهد کودک، نونهالان را با مسئله ترافیک و قوانین رانندگی آشنا کرد.
وی اضافه کرد: آموزش مفاهیم ترافیک باید از زمان مهد کودک تا زمان اخذ گواهی‌نامه در برنامه آموزش دانش آموزان گنجانده شود تا ضمن آشنایی با مفاهیم ترافیک و رانندگی، قوانین برایشان درونی شود.
وی ادامه داد: در طرح‌های قبلی تنها تجلیل از رانندگان قانونمند در دستور کار بود، اما امروز راننده متخلف را هم متوقف نمودیم و به احترام همیاران مهربان ترافیک و طرح در حال اجرا، به تذکر شفاهی و آموزش و آگاهی بخشی بسنده نمودیم.
سرگرد مباشری گفت: قرار گرفتن راننده متخلف و راننده قانونمند در کنار یکدیگر در طرح تجلیل، فرصتی است تا راننده متخلف به تخلف خود بیندیشد. 
سیروس پاک فطرت عضو هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز گفت: اخذ گواهی‌نامه رانندگی، راننده را متعهد می‌کند که ضمن رعایت قوانین، موارد موجود در آیین نامه رانندگی را در عمل‌ اجرا کند.
وی افزود: وظیفه هر راننده ای است تا قبل از رانندگی از سلامت خودرو و سلامت جسمی و‌ روحی خود مطمئن باشد تا رانندگی با آرامش خاطر داشته باشد.
پاک فطرت به چهار ویژگی مدنظر در این طرح اشاره نمود و گفت: ملاک‌های انتخاب رانندگان قانونمند، عدم صحبت با تلفن همراه حین رانندگی، رانندگی بین خطوط، بستن کمربند ایمنی و رعایت فاصله با خودروی جلویی است.
وی تأکید کرد که رسالت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز، فرهنگ‌سازی در جامعه است و از رانندگان می‌خواهیم در هر شرایطی تابع قوانین و اصول رانندگی باشند.
غلامرضا تجلی مسئول همیاران مهربان ترافیک، هدف از حضور همیاران ترافیک در سطح شهر را یادآوری قوانین و علائم فراموش‌شده رانندگی عنوان کرد و افزود: همیاران مهربان ترافیک از اقشار مختلف جامعه اعم از جوانان، دانشجویان، کارمندان، کاسبان، بازنشسته‌ها، و... هستند که بدون دریافت دستمزد و چشمداشت، با اخلاص و دلسوزی در راستای فرهنگ‌سازی و ارتقای فرهنگ ترافیک گام برمی‌دارند.
وی با تأکید بر اینکه همیاران مهربان ترافیک اجرای قانون نمی‌کنند، ابراز امیدواری نمود که با یادآور شدن فرهنگ فراموش‌شده ترافیک در سطح شیراز، بتوانیم این شهر فرهنگی را به عنوان شهری قانونمند در حوزه راهنمایی و رانندگی در کشور معرفی کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی