[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

تعالی جامعه با فرهنگ محرومیت زدایی ، روزنامه شیراز نوین

در نشستی با حضور سرپرست و اعضای کمیته قلم تندرستی کشور، فعالیت‌های این کمیته و مؤسسه قمر بنی‌هاشم(ع) استان فارس تشریح شد. 
خبرنگاران پرچم‌دار مبارزه با جهل
در این مراسم  دکتر هادی خباز، سرپرست کمیته ورزش قلم تندرستی کشور و مسئول تربیت بدنی حوزه ۷ سپاه ثارالله  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی ‌و تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: شهید صارمی‌ با شهادت خود نشان داد که خبرنگاران با رسالت سنگینی که بر عهده گرفته‌اند، در صف اول مبارزه با ظلم، بی‌عدالتی، جهل و نادانی هستند. او افزود: بی‌گمان نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه به عنوان رکن چهارم دموکراسی در توسعه همه جانبه کشور، نقشی بی‌بدیل و مهم است و این چشمان بینای جامعه و گوش‌های شنوا، اگر نقص‌ها، کاستی‌ها و مشکلات جامعه را به خوبی رصد نکنند و به موقع متذکر نشوند، امیدی هم به اصلاح جامعه و پیشرفت کشور، وجود نخواهد داشت. خباز در ادامه به فعالیت‌های کمیته ورزش قلم تندرستی نیز اشاره کرد و گفت: این کمیته4ماه است زیر نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی مشغول به فعالیت است. او با بیان اینکه ورزش قلم تندرستی به هماهنگی عصب و عضله کمک می‌کند، افزود: این ورزش تأثیر بسیار خوبی در سلامت فکری و جسمی‌کودکان و سالمندان دارد به طوری که با ابزاری سبک انجام می‌شود و آسیب پذیری نیز ندارد لذا برای سلامت جامعه به دنبال ترویج گسترده آن خواهیم بود. خباز که مدیر عامل مؤسسه خیریه قمر بنی‌هاشم(ع) نیز می‌باشد، در ادامه به گوشه‌ای از فعالیت‌های این مؤسسه نیز اشاره کرد و گفت: اهدای 50 جهیزیه در سال اول و امسال نیز 25جهیزیه با همکاری سپاه ثارالله به زوج‌های جوان، از جمله اقدامات برجسته مؤسسه بود. ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان اجتماعی، کمک به دانشجویان مستمند، تسهیل اشتغال افراد نیازمند، کمک به ایتام، خدمت به سالمندان، کمک به ازدواج جوانان، بیماران کم درآمد، حرفه آموزی به افراد نیازمند، کمک‌های موردی و... از جمله فعالیت‌های دیگر مؤسسه قمر بنی‌هاشم(ع) استان فارس بود که دکتر خباز به آن اشاره کرد. خباز در پایان نیز اظهار داشت: مؤسسه قمر بنی‌هاشم(ع) استان فارس 3شعبه در شیراز و خرامه و استهبان دارد که حدود 1500خانواده تحت پوشش آن است که 700خانواده هر ماه ارزاق دریافت می‌کنند.
هم افزایی برای ترویج نشاط در جامعه
در ادامه این نشست،  الهام روان بد مسئول حقوقی کمیته قلم تندرستی نیز با تبریک هفته خبرنگار و تشریح عملکرد 4ماهه کمیته قلم تندرستی استان فارس اظهار داشت: در این مدت نشست‌ها و جلسات متعددی با مسئولان و افراد مختلف ملی و استانی برگزار کردیم تا بتوانیم این ورزش را به خوبی معرفی نماییم. او برگزاری نشست نمایندگان شیراز و زرقان در مجلس، پرنیان مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو جهت آموزش به مربیان تربیت بدنی، مهندس سلطانی عضو شورای شهر برای آموزش در 100محله شیراز و... را از جمله نشست‌های مذکور عنوان کرد و گفت: ورزش قلم تندرستی یک ورزش جدید است که هیچ گونه مشابه خارجی ندارد.
طلایه داری سپاه در فعالیت‌های اجتماعی
در ادامه، محسن زارعی دیگر عضو کمیته قلم تندرستی و عضو هیئت مدیره مسئول بسیج ورزشکاران و مسئول تربیت بدنی  سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز  نیز ضمن اشاره به فعالیت‌های مشترک این ناحیه  با مؤسسه قمر بنی‌هاشم(ع) اظهار داشت: در حوزه استحفاظیه سپاه ثارالله(ع) 750هزار نفر را تحت پوشش داریم. او با بیان اینکه سالن‌های ورزشی را به تمامی‌کسانی که با بسیج همکاری دارند، با تخفیفات ویژه به صورت رایگان ارائه می‌دهیم، افزود: ما 400سانس ورزشی را برای ارائه به علاقه‌مندان به ورزش، به صورت رایگان برنامه‌ریزی کردیم. زارعی خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از قهرمانان ورزشی در حوزه استحفاظی سپاه ثارالله(ع) فعالیت می‌کنند که تسهیلاتی را در اختیار آن‌ها قرار داده‌ایم. او همچنین به برپایی ایستگاه‌های ورزش اشاره کرد و گفت: جلسات متعددی با سازمان‌های مختلف برگزار شده تا در مکان‌های مختلف ایستگاه‌های ورزشی برپا شود. برگزاری دوره‌های مربیگری در رشته‌های مختلف با هزینه نیم بها و کسری خدمت برای ورزشکارانی که در دوره نوجوانی و جوانی با سپاه همکاری می‌کنند، ارسال کمک‌ها در قالب بسته‌های معیشتی با کمک مؤسسه خیریه قمر بنی‌هاشم(ع) به صورت چراغ خاموش و با حفظ آبروی افراد، نیازمندان، تحویل 500 متر مربع تاتامی ‌رزمی ‌به 5 منطقه کم برخوردار و... از جمله اقدامات دیگری بود که زارعی به آن اشاره کرد. او از تأسیس تیم قلم تندرستی در حوزه سپاه ثارالله(ع) نیز گفت و افزود: با توجه به مفید بودن این ورزش، در750پایگاه آن را ترویج خواهیم داد.
تأکید بر کشف نخبگان استان فارس
همچنین یحیی طاهری نماینده نهضت احیای واحدهای اقتصادی در استان فارس و عضو دیگر کمیته قلم تندرستی نیز ضمن تبریک روز خبرنگار، بر توجه به نخبگان و کشف استعدادهای علمی ‌فراوان کشور تأکید کرد. او با بیان اینکه 10سال است که در دانشگاه‌های مختلف کشور، کشف استعداد کرده‌ایم، افزود: نخبه‌های علمی ‌ما بسیار هستند اما متأسفانه مافیاهای موجود که نانشان در واردات بی‌رویه از خارج به داخل است، اجازه فعالیت نخبه‌ها را گرفته‌اند. طاهری با اشاره به جلسات متعدد با مسئولان کشوری نیز گفت: برای جذب استعدادهای استان، در آینده نزدیک یکی از شهرستان‌های فارس پایلوت می‌شود تا نگذاریم استعدادهای نهفته از بین بروند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی