[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

والیبـال فـارس اسیـر حواشـی است، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
منتقدان والیبال فارس نسبت به طولانی شدن مدت زمان سرپرستی ‌این هیئت گلایه دارند و از طرفی مسئولان هیئت نیز خود را خواهان برگزاری انتخابات مجمع نشان می‌دهند.
در شماره گذشته مطلبی در خصوص انتقاد گسترده عده‌ای از اهالی والیبال نسبت به عملکرد هیئت داشتیم و در شماره امروز، صحبت‌های یکی از دست‌اندرکاران فعلی هیئت والیبال را می‌خوانیم.
محسن قادری مسئول کمیته آموزش ‌این هیئت است که در گفت‌وگو با شیراز نوین، مشکلات والیبال فارس را بیان می‌کند. او ابتدا در خصوص وضعیت فعلی گفت: بنده چندین سال تحت عناوین مختلف در والیبال ‌این استان حضور داشته‌ام و می‌توانم بگویم که در هر دوره‌ای، با پستی و بلندی‌های زیادی مواجه بوده‌ایم، یعنی ‌اینکه بگوییم در فلان دوره وضعیت خیلی ‌ایدئال بوده یا در دوره‌ای دیگر، هیچ دستاورد و عملکرد مطلوبی نداشته‌ایم، حرف درستی نیست.
وی افزود: مسئله اساسی ‌این است که توقع همه‌ این است که استان فارس یک باشگاه خوب در سطح کشور داشته باشد و بازیکنان ‌این استان بتوانند در همین استان توانایی‌های خود را نشان دهند. چند سال پیش تیم پارس مهر را داشتیم که خود من هم به عنوان مربی در آن حضور داشتم ولی نتوانست دوام بیاورد. هزینه‌ها بالا رفت و گاهی همکاری‌های لازم با مدیریت تیم صورت نمی‌گرفت و در نهایت رها شد. پس از آن بازیکنان فارس در قالب تیم منتخب استان در رقابت‌ها حضور پیدا می‌کردند و ما در بخش دختران عملکرد بهتری داشتیم و حتی چند بازیکن ملی پوش هم داریم، اما متأسفانه پشتیبانی خوبی از تیم‌ها نمی‌شود و زود رها می‌شوند.
قادری ادامه داد : والیبال فارس نیاز به کمک مالی دارد. اسپانسر لازم دارد، اسپانسر که بیاید، استعدادیابی شکل می‌گیرد، کلاس‌های مربیگری در سطح بالاتری انجام می‌شود و کیفیت بالا می‌رود. با ‌این وجود و علی‌رغم نداشتن اسپانسر، باید تشکر کرد از آقای خضری رئیس هیئت که با کمر آسیب دیده و جراحی شده، به صورت شبانه‌روزی پیگیر امور هستند و فکرهای بزرگی برای والیبال استان دارند. در حالی که هنوز به عنوان سرپرست مشغول به فعالیت هستند و خواهش می‌کنم از آقای دکتر صفرپور مدیرکل ورزش و جوانان استان که سریع‌تر ‌این مجمع را برگزار کنند تا آقای خضری با خیال راحت‌تر و دست بازتری بتوانند امور هیئت را پیش ببرند. 
مسئول کمیته آموزش هیئت والیبال فارس افزود: والیبال یک رشته مفرح و پرطرفدار است که استان فارس هم ظرفیت‌های خوبی در آن دارد. در کلاس بین‌المللی که اخیراً برگزار شد، هفت مربی فارسی موفق به دریافت مدرک شدند، ضمن ‌اینکه به همین مقدار هم قبلاً مربی بین‌المللی داشتیم، ‌این‌ها خودش ظرفیت و پتانسیل بالایی را نشان می‌دهد. والیبال فارس در حال حاضر خیلی آرام و ساکت دارد جلو می‌رود اما اگر می‌خواهیم بپریم، نیاز به پر و بال داریم، بال‌های ما کمک‌های مالی هستند. فارس قرار است به عنوان پایلوت جنوب کشور در بحث استعدادیابی انتخاب شود. مدرسان ما قرار است به استان‌های مجاور اعزام شوند و ‌این نشان می‌دهد ظرفیت بالایی داریم اما باید بتوانیم اسپانسر جذب کنیم و بیشتر خودمان را نشان بدهیم.
وی درباره ناکامی ‌تیم نوجوانان فارس از راه‌یابی به مرحله نهایی رقابت‌های کشوری آن هم با وجود بهره بردن از امتیاز میزبانی، گفت : خود من مدرس فدراسیون بوده‌ام و وقتی نگاه می‌کردم به تیم‌های مختلف، می‌دیدیم تنها استانی که یک تیم آماده درون زمین دارد و یک تیم خوب هم بیرون زمین، استان فارس بود. ‌این یعنی کار خوبی صورت گرفته اما خب در زمین مسابقه، توپ گرد است و هر نتیجه‌ای ممکن است رقم بخورد، ضمن ‌اینکه اصفهان و مازندران تیم‌های بسیار خوبی بودند که به جمع 4 تیم پایانی هم راه یافتند.‌ این دو استان به دلیل بهره بردن از تیم‌های خوب در رده بزرگ‌سالان، انگیزه بالایی در بچه‌های کم سن و سالشان ‌ایجاد می‌شود. اگر ما هم تیمی ‌در لیگ برتر کشور داشتیم و مربیان ‌این تیم‌ها می‌آمدند در سالن بازی‌ها را تماشا می‌کردند، انگیزه بچه‌ها چندبرابر می‌شد و می‌توانستند عملکرد بهتری داشته باشند. 
قادری گفت: یک مشکل دیگر ما در قیاس با استانی مثل مازندران، فاصله زیاد شهرهاست. شهرهای استان فارس پراکنده هستند و جمع آوری بازیکنان از شهرهای مختلف سخت است. نکته بعدی هم که همان نبود اسپانسر است و بضاعت کم. با ‌این حال باز هم باید از آقای خضری تشکر کنیم که زحمت می‌کشد و در کارش صداقت دارد. برگزاری همین کلاس بین‌المللی که برای اولین بار در فارس برگزار می‌شد، اتفاق مهمی ‌بود که نباید به سادگی از آن عبور کنیم.
این مربی والیبال با بیان ‌اینکه پیشکسوتان خوبی در والیبال فارس حضور دارند، گفت: حواشی زیادی در والیبال فارس وجود دارد. خیلی‌ها مخالف برگزاری همین رویداد اخیر(کلاس مربیگری بین‌المللی) بودند. می‌گویند ما باید در رأس کار باشیم! نمی‌گویند با هم باشیم! یعنی اگر هم بیایند، سعی می‌کنند کار را خراب‌تر کنند،‌ این یعنی نفاق و دو دستگی. هر وقت‌ این نفاق و دو دستگی کنار رفت، می‌توانیم موفق شویم. قادری در پایان گفت: من مطمئنم که والیبال فارس دارد رو به جلو حرکت می‌کند و امیدوارم اتفاقی نیفتد که منجر به درجا زدن شود. مشکل اصلی ما پول است و اگر همه دست یاری بدهند، به امید خدا به اهدافمان نزدیک خواهیم شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی