[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

درخشش شیر پارسی در سرزمین آفتـاب، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی: گروه خبر
نوجوان برومند پارسی در مسابقات جهانی کاراته ژاپن پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ‌ایران را به اهتزاز درآورد. علیرضا ندیمی ‌قصردشت متولد آذرماه 1385 از سن چهار سالگی به ورزش کاراته علاقه‌مند شد و ‌این ورزش اصیل و دیرینه که سلامت جسم و روان را تضمین می‌کند نزد استاد سروش سروش نیا از قهرمانان ملی و صاحب نام کاراته فرا گرفت. این جوان مستعد و مدال‌آور جهانی در ادامه دوره‌های آموزشی و تعلیمی ‌را زیر نظر استاد احمد صافی، ریاست شوتوکان ‌ایران، نایب رئیس شوتوکان جهانی و مربی تیم ملی کره جنوبی فرا گرفته و تا به امروز افتخار شاگردی ‌این استاد برتر جهانی را دارد.رشته پرطرفدار کاراته دارای دو سبک مهم شوتوکان وشیتوریو هست که تمامی ‌قهرمانان جهانی و ملی ما از رشته شوتوکان هستند. علیرضا ندیمی ‌با وجود ‌این که در عنفوان جوانی قرار دارد و هنوز به سن شانزده سال نرسیده در بسیاری از آوردگاه‌های جهانی پرچم پر افتخار‌ ایران را به اهتزاز در آورده و می‌تواند الگوی خوبی برای نوجوانان و جوانان ‌ایرانی باشد.وی دارای مدال طلای کاتا سال ۲۰۱۵ توکیو ژاپن، مدال طلای کاتا، مدال طلای کومیته، مدال نقره کاتای تیمی‌۲۰۱۷ توکیو ژاپن و بسیاری دیگر از افتخارات در سطح استانی، کشوری، آسیایی، ملی و جهانی هست. بخشی دیگر از افتخارات ‌این جوان برومند پارسی عبارتند از:
دارنده مدال طلای مسابقات جهانی ارمنستان ۲۰۱۷،
دارنده مدال نقره کاتا و مدال برنز مسابقات ۲۰۱۹ توکیو ژاپن، دارنده مدال طلای کاتا و مدال نقره کاتای تیمی‌۲۰۲۲ توکیو ژاپن، دارای هفت مدال طلای جام بین‌المللی ‌ایران زمین، مدال طلای مسابقات کشوری و قهرمان قهرمانان ۲۰۲۰‌ ایران.
بر اساس ‌این گزارش، گفتنی است مسابقات فعلی درتاریخ هشتم و نهم آگوست در یکی از بزرگ‌ترین سالن‌های کاراته جهان در بوداکان توکیو انجام شد و کشور ژاپن با وجود تمامی ‌حساسیت‌های کرونایی و اعمال قوانین منع و محدودیت تردد، مسابقات جهانی را به امید افتخار آفرینی ورزشکارانش برگزار کرد که در نهایت تیم پرافتخار‌ ایران و علیرضا ندیمی ‌خوش درخشیدند.
این دوره از مسابقات جهانی شوتوکان با حضور ۱۳۱ کشور عضو برگزار شد و  ۲۲ کشور به دورنهایی راه یافتند. در مرحله نهایی ‌این مسابقات علیرضا ندیمی‌ آمادگی جسمانی، تمرکز، تکنیک‌ها و توانمندی‌های خود را به رخ حریفان جهانی کشید و مدال طلا را از آن کشور پرافتخار ‌ایران کرد. او برای رسیدن به ‌این موفقیت بزرگ 9 تن از حریفان قدرتمند جهانی را پشت سر گذاشت و ‌این در حالی بود که هفت نفر از آن‌ها را قهرمانان صاحب نام ژاپنی تشکیل می‌دادند. با ‌این موفقیت علیرضا ندیمی‌ توانست پس از سال‌ها حکمفرمایی ژاپنی‌ها در عرصه کاراته را خاتمه دهد و مدال طلای کاتا را به کشور پرافتخار ‌ایران اختصاص دهد. حریف ژاپنی علیرضا ندیمی ‌در مرحله فینال با 22 سال سن، شش سال از قهرمان ‌ایرانی بزرگ‌تر بود و با اطمینان از کسب مدال طلا پا به میدان گذاشت. اما در نهایت مقهور غیرت و تکنیک‌های ناب علیرضا ندیمی ‌شد و با پنج پرچم قرمز به نفع ندیمی‌کنار رفت.
علیرضا ندیمی ‌بر ‌این باور است که موفقیت‌هایش را مدیون پدر و مادر و خانواده دلسوزی است که همه وقت و توان خود را صرف پرورش او کرده و در ‌این مسیر سخت و دشوار لحظه‌ای او را رها نکردند.‌ این قهرمان جهانی در پایان از تلاش‌های همه اساتید و مربی‌هایی که از سنین کودکی تا به‌حال نقش ارزنده‌ای در پرورش او داشتند قدردانی کرد.
گفتنی است استاد صافی از مربیان و مدیران قهرمان ساز کشور و مربی تیم ملی کره جنوبی است که در قهرمانی و افتخار آفرینی ندیمی ‌نقش بسزایی داشته و در کنار افتخارات بی‌شماری که در کارنامه حرفه‌ای دارد، دوطلای پیشکسوتان را در کومیته و کاتا اخذ کرد. همچنین استاد سروش سروش‌نیا که از قهرمانان ملی ‌ایران زمین است بیش از هفت سال مربیگری حرفه‌ای علیرضا ندیمی ‌را بر عهده داشته است.
در پایان ‌این گزارش باید یادآور شد که تمامی‌ مسئولان فارس و کشور در قبال حمایت از قهرمانان ملی مسئولیت‌هایی را بر عهده دارند و باید با حمایت‌های مادی و معنوی از آن‌ها زمینه موفقیت‌های‌شان را هموار کرده و آن‌ها را برای تکرار موفقیت‌های بیشتر در عرصه‌های جهانی تشویق کنند. افتخارآفرینی جوانان‌ این مرز و بوم در حالی صورت می‌گیرد که متأسفانه ورزش فارس از لحاظ زیرساخت‌های ورزشی در زمره محروم‌ترین استان‌های کشور قرار دارد و موفقیت ورزشکاران ما بنا بر غیرت ‌ایرانی، سختکوشی، حمایت خانواده‌ها و بهره‌گیری از اساتیدی است که عمر با ارزش خود را وقف پرورش جوانان کرده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی