[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

استاندار فارس: رتبه تعهد اشتغال فارس باید بهبود پیدا کند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: رتبه استان در تعهد اشتغال مناسب نیست، ولی با اقداماتی که در دست اقدام است، می‌توان به سرعت این رتبه را ارتقا داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان فارس با اشاره به تسهیلات تبصره 16 و نحوه تقسیم‌بندی بین دستگاه‌های استان، اظهار داشت: هر دو ماه یک بار گزارشی ارائه گردد تا نحوه تخصیص بررسی شود و در کمیته کارشناسی قابلیت اصلاح پیدا کند‌ و دستگاه موفق تشویق گردد.
وی پس از مشورت با اعضا و با اشاره به نحوه تقسیم تبصره ۱۶ گفت: 25 درصد برای تعاونی‌ها، 20 درصد بخش کشاورزی، 15 درصد در صنعت و خدمات، 10 درصد در گردشگری، 10 درصد در بخش عشایری، 10 درصد برای شرکت‌های دانش‌بنیان و 10 درصد نیز برای تصمیم‌گیری موارد دیگری که احیاناً لازم می‌شود، در نظر گرفته شود. استاندار فارس افزود: پیشنهاد می‌شود تسهیلات اشتغال‌زایی بر اساس جمعیت و تعداد افراد فاقد شغل در شهرستان‌ها توزیع شود؛ همچنین خشک‌سالی و مناطقی که دچار این پدیده هستند، در اشتغال‌زایی مورد توجه بیشتر قرار گیرند. دکتر ایمانیه تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود زندانیان آزاد شده و افرادی که از بند اعتیاد رهایی پیدا کرده اند نیز در ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی در اولویت قرار گیرند؛ همچنین باید جلسات هفتگی به دبیری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برگزار گردد. 
وی تصریح کرد: تبصره 16 در قالب تسهیلات خرد می‌تواند جهش خوبی را در اشتغال استان ایجاد کند و در ارتقای رتبه استان فارس در اشتغال تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی