[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

افزایش سرمایه اجتماعی، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: اختیارات و امورات مربوط به دولت تا حد ممکن و با هدف کوچک سازی بدنه دولت، به مردم و تشکل‌های مردمی واگذار شود. اسماعیل محبی پور، شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به اهمیت موضوع، این مهم باید با جدیت دنبال شود و در بخش‌هایی که امکان پذیر است، از ظرفیت مردم برای اعتلای کشور و نظام استفاده کنیم.
او ادامه داد: در نظام اداری ما این نگاه ایجاد شده که امورات دولت باید صرفاً توسط کارمندان دولت انجام شود؛ در حالی که بسیاری از کارها را می‌توان به مردم سپرد و مردم نیز به راحتی می‌توانند آنها را مدیریت کنند. وی بیان کرد: در مسیر تحقق این مهم، نخستین نیاز امروز ما فرهنگ سازی، ادراک سازی و نهادینه کردن فرهنگ تشکلی کار کردن است و تشکل‌ها باید در این راه کمک کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس افزود: باید این مسئله را بقبولانیم که استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای اعمال حاکمیت کم‌هزینه‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود و افزایش سرمایه اجتماعی را نیز به دنبال خواهد داشت.
محبی پور افزود: در این فرایند، دولت نیز می‌تواند به عنوان پشتیبان ایفای نقش کند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در بخش دیگری از سخنان خود، مسئله معیشت مردم را نخستین دغدغه مسئولان در حفظ امنیت شهروندان دانست و گفت: هم اینک امنیت باثبات و پایداری بر فضای استان حاکم است و فضای زندگی، کسب و کار و فعالیت‌ها در این استان با چالش مواجه نیست.
محبی‌پور افزود: با توجه به اهمیت مسئله معیشت مردم، هر شوکی را که بخواهد به اقتصاد استان وارد شود و اقتصاد خانواده‌ها را تحت تأثیر قرار دهد، با جدیت دنبال می‌کنیم. وی، بحران آب را از جمله مباحث مهم امنیت جهانی دانست و گفت: استان فارس نیز امروز به شدت تحت تأثیر مشکل کم آبی و خشک‌سالی قرار دارد و مشکلاتی در این زمینه برای استان ایجاد شده است.
معاون استاندار فارس، با اشاره به میزبانی این استان از مهاجران خارجی به ویژه مهاجران افغانستانی ادامه داد: هر زمان که کشور افغانستان دچار ناامنی می‌شود، مهاجرات افغان‌ها به کشورمان نیز بیشتر می‌شود.
محبی پور افزود: در مقاطع مختلف، جمهوری اسلامی طرح‌های مختلفی را برای سامان‌دهی اتباع خارجی اجرا کرده است.
او بیان کرد: در تمام دنیا مهاجران هم فرصت هستند و هم تهدید و اگر این رویداد به خوبی مدیریت نشود، بسیار آسیب زا خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اضافه کرد: اراده جدی در وزارت کشور برای سامان‌دهی اتباع خارجی در بحث اشتغال سکونت، آمد و شد و اقامت شکل گرفته که امیدواریم این طرح سامان‌دهی اجرایی شود. وی با اشاره به حوادث ناشی از تیراندازی در مراسم‌های جشن و عزا افزود: در این زمینه تاکنون شاهد بروز حوادث تلخی بوده ایم و با یک بی احتیاطی، جشن عروسی به عزا تبدیل شده است. محبی پور از رسانه‌ها خواست که به این موضوع ورود کرده و در جهت فرهنگ سازی متولیان را کمک و یاری کنند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی